spravy.sk spravy.sk

FOTO: Banská Bystrica po triumfe nad nováčikom na čele tabuľky. Bartánus: Verím, že tam vydržíme čo najdlhšie
zdroj: Lukáš Urbašík

FOTO: Banská Bystrica po triumfe nad nováčikom na čele tabuľky. Bartánus: Verím, že tam vydržíme čo najdlhšie

Majstrovská Banská Bystrica sa domácim triumfom nad Michalovcami (2:1pp) vyšvihla na čelo extraligovej tabuľky. Barani vyhrali na domácej pôde stále len jediný zápas v riadnom hracom čase, no s dvojbodovým zápisom proti výborne hrajúcemu nováčikovi sú Bystričania spokojní.

Od prvého domáceho zápasu "baranov" v aktuálnej sezóne Tipsport ligy ubehol už takmer mesiac, no od trojbodového zápisu s Detvou červeno-bieli stále čakajú na domáce víťazstvo po 60 minútach. Vonku sú však zatiaľ neomylní, na súperovej pôde nestratili totiž doposiaľ ani bod. Dvojbodový zisk proti nepríjemným Michalovciam posunul Banskú Bystricu na čelo ligovej tabuľky. „Tie výkony doma ešte stále nie sú také, ako by sme si predstavovali. Treba však na druhú stranu povedať, že Michalovce sú prekvapením sezóny. Hrajú výborný hokej, a preto sú momentálne tak vysoko v tabuľke,“ vyjadril sa po zápase Marek Bartánus, ktorý mimoriadne chválil nováčika z Michaloviec.

Kouč „líšok“ Miroslav Chudý pozná Banskú Bystricu dokonale, veď na trénerskej stoličke ako asistent, či hlavný tréner strávil pod Urpínom štyri sezóny a na domácich Bystričanov pripravil svoje mužstvo výborne. „Michalovčania skvele korčuľovali, s tým sme sa dokázali vysporiadať, žiaľ, tých gólov nám tam padá pomenej a na tom musíme popracovať. Takisto musíme zlepšiť aj vychádzanie z obrannej tretiny. Hostia totiž výborne strážili stredné pásmo a vždy keď mohli, tak nás napádali a robili nám veľké problémy, takže na to budeme musieť nájsť recept. Som však veľmi rád, že sme momentálne prví a verím, že tam vydržíme čo najdlhšie,“ dodal Bartánus. 

Marek Bartánus vyzdvihol výkon nováčika z Michaloviec (foto: Lukáš Urbašík)

Jedným z hrdinov domácich bol v piatkovom zápase Miloš Bubela, ktorý po svojom návrate do Banskej Bystrice strelil svoj druhý presný zásah a v 21. minúte otváral skóre duelu. „Pri tom mojom góle som mal šťastie. Strela mi nevyšla, ale gólman to čakal asi do druhej strany, čiže sa presúval a mne to tam padlo,“ povedal po zápase šikovný útočník, ktorý taktiež vyzdvihol nováčika z Michaloviec za ich predvedený výkon: „Bol to výborný zápas z obidvoch strán, veľa sa korčuľovalo, veľa sa napádalo. Michalovce výborne dodržiavali taktiku, ktorú si na nás pripravili a nám to robilo problémy. Nakoniec sa nám, ale podarilo nájsť cestu ako ich zdolať. Hoci len v predĺžení, ale dva body sú doma.“

Pre divákov menej atraktívny zápas s malým množstvom gólov len potvrdil fakt, že obe mužstvá boli takticky skvele pripravené. Michalovce nepúšťali domácich do žiadnych vyložených šancí a každý pobyt v útočnej tretine bol pre Bystričanov tvrdo vybojovaný. „Ten zápas bol veľmi frustrujúci. Michalovce hrali perfektný systém, stredové pásmo zmenšovali, a tým pádom bolo pre nás ťažké nabrať nejakú rýchlosť. Tréner nám pred zápasom povedal, že sú veľmi rýchly a fyzicky dobre pripravený tím, a to sa aj potvrdilo. V obrane hrali veľmi tesne pri sebe a išli tvrdo po puku, čo bolo naozaj frustrujúce pre nás. Neustále bojovali, nevzdávali sa, a to je aj jeden z dôvodov, prečo patria medzi najlepšie mužstvá v lige a prečo vlani postúpili. Nakoniec sme ale získali 2 body, takže sme spokojní,“ povedal pre hokej.sk banskobystrický obranca Jordon Southorn

Podľa Southorna bolo mimoriadne frustrujúce hrať proti bezchybným Michalovciam (foto: Lukáš Urbašík)

Michalovce sa mohli prípadným triumfom prebojovať medzi najlepšiu trojku. Naopak domáci „barani“ vedeli, že víťazstvo ich môže posunúť na čelo ligovej tabuľky. Obe mužstvá podľa toho k zápasu aj pristupovali. „Myslím si, že môžeme byť spokojní s dvoma bodmi. Bol to veľký zápas, oni boli štvrtí, my druhí a teraz sme im v tabuľke odskočili. Každý bod sa ráta a dva sú vždy lepšie ako jeden. Teraz sme na čele, tam kde chceme byť. My vieme, že každý tím sa na nás chce vytiahnuť a predviesť ich najlepší hokej. Postavenie v tabuľke sa mení zápas od zápasu, ale my chceme byť, samozrejme, čo najdlhšie na čele. Momentálne sme prví a chceme tam aj zostať, ale vieme, že sezóna je ešte dlhá. Teraz sa už musíme sústrediť na nedeľný zápas v Nitre,“ doplnil na záver Southorn.

Banská Bystrica - Michalovce (12.10.2019) (30 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia