spravy.sk spravy.sk

FOTO: Michalovskí tréneri spokojní s bodom na ľade majstra, obranca Dalhuisen: Zaslúžili sme si vyhrať
zdroj: Lukáš Urbašík

FOTO: Michalovskí tréneri spokojní s bodom na ľade majstra, obranca Dalhuisen: Zaslúžili sme si vyhrať

Nováčik z Michaloviec patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia začiatku sezóny, čo potvrdili východniari aj skvelým výkonom proti majstrovskej Banskej Bystrici. Po mimoriadne vyrovnanom zápase si „líšky“ odvážajú spod Urpína jeden bod, s ktorým sú spokojní tréneri, no hráči mysleli na viac.

Piatkový zápas Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a nováčikom z Michaloviec (2:1pp), nepatril ani zďaleka medzi divácky najatraktívnejšie, v celom zápase padli len tri góly. Okrem iného to však bol súboj druhého so štvrtým a obe mužstvá si uvedomovali dôležitosť tohto duelu. Jedným z troch strelcov piatkového merania síl bol Holanďan Mike Dalhuisen, ktorému sa však jeden bod málil. „Myslím si, že oba tímy hrali veľmi dobre, na oboch stranách bolo množstvo šancí. My sme predviedli to najlepšie, čo sme vedeli, ale brankár Tyler Beskorowany odchytal neuveriteľný zápas. Snažili sme sa nemyslieť na to, že hráme proti úradujúcim majstrom, ale to sme vlastne aj my. Hoci len v druhej lige, no obe mužstvá už vedia, aké je to víťaziť. Chceli sme prosto, aby nás nič psychicky neovplyvnilo a sústredili sme sa iba na našu hru. Vieme, že sme veľmi silní na domácom ľade a dnes sme chceli ukázať, že vieme hrať aj vonku,“ povedal po zápase pre hokej.sk holandský obranca. 

Michalovčania nedarovali domácim na ľade ani centimeter (foto: Lukáš Urbašík)

Michalovce boli domácim „baranom“ viac než vyrovnaným súperom a v určitých momentoch dokázali majstra zavrieť v obrannej tretine a dostávali ich pod veľký tlak. Ani výborný výkon však východniarom na tri body nestačil, keď im v predĺžení trestuhodne ušiel Jordan Hickmott, ktorý po skvelom individuálnom prieniku rozhodol o triumfe domácich. „Samozrejme, že nemôžeme byť spokojní s jedným bodom, myslím, že sme si dnes zaslúžili vyhrať za tri body. Mali sme v zápase niekoľko prečíslení a množstvo šancí, ale domáci gólman chytal neuveriteľne a my sme s tým nič nedokázali urobiť. Bystrica je skvelý tím, no napriek tomu sa nám jeden bod máli. Stále je to však lepšie ako nič,“ povedal Dalhuisen, ktorý strávil väčšinu kariéry za morom a nezaprel v sebe zámorskú víťaznú mentalitu.

Naopak, tréneri Michaloviec sú s bodom z Banskej Bystrice spokojní, hoci aj oni vedia, že Dukla mohla v piatkovom zápase zvíťaziť. Obzvlášť po obrovskej príležitosti v závere duelu. „Myslím si, že bod spod Urpína je pre nás dobrý, ale podľa priebehu zápasu to mohli byť aj tri body. Musíme byť ale realisti, šance boli na oboch stranách. My sme však boli v závere k výhre bližšie, keď sme nastrelili žŕdku. Súper v zápätí udrel v predĺžení, čiže bod je dobrý a konečne sme vonku dokázali po dlhšom čase streliť gól,“ vyjadril sa v pozápasovom rozhovore tréner hostí Miroslav Chudý, ktorý v minulosti strávil štyri sezóny na lavičke Banskej Bystrice. 

Obe mužstvá hrali dôrazne pred bránou súpera (foto: Lukáš Urbašík)

„Samotný úvod sme mali slabší, ale Surák nás tam podržal. Domáci sa dostali do vedenia, ale nám ten gól skôr pomohol. Začali sme byť aktívnejší, viacej sme súpera napádali, boli sme silnejší s pukom. Nechceli sme len vyčkávať, čo urobí súper, to sa väčšinou nevypláca, takže sme išli za tým. Bohužiaľ to dnes nevyšlo, ale za tú našu snahu si ten bod určite zaslúžime, dodal hlavný tréner Michaloviec.

S bodom na ľade úradujúceho majstra bol po zápase spokojný aj asistent trénera Peter Bartoš, ktorý pochválil výkon mužstva a prezradil taktiku, ktorá platila na domácich: „Myslím si, že diváci videli zaujímavý hokej. My sme radi, že sme získali bod. Mrzí ma, že sme nevyužili niektoré šance, do ktorých sme sa dostali, ale chlapcov sme pochválili aj napriek tomu, že sme prehrali v predĺžení. Naši hráči podali dobrý výkon, dodržali všetko, čo sme si povedali. Najdôležitejšie bolo nepustiť domácich do tej nátlakovej hry, čo sa nám aj podarilo a všetci hráči až po brankára dnes podali zodpovedný výkon.“

Banská Bystrica - Michalovce (12.10.2019) (30 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia