spravy.sk spravy.sk

Budapešť si zgustla na Liptovskom Mikuláši
zdroj: jäzva

Budapešť si zgustla na Liptovskom Mikuláši

Tipsport liga 2019/2020 - 12. kolo:

Hokejisti MAC Újbuda zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Tipsport Ligy nad Liptovským Mikulášom vysoko 6:0.

MAC Újbuda - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 11. Langkow (Orban, Bodó), 23. Sofron (Orban), 32. Terbócs (McNally, Langkow), 42. Strech (Sofron), 51. Klempa (McNally, Strech), 56. Strech (Bl. Orbán, Klempa). Rozhodovali: Müllner, Konc – Vyšný, Kacej, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 370 divákov.

MAC Újbuda: Bálisz – Pozsgai, Macaulay, McNally, Carlisle, Garát, Bl. Orbán, Bugar, Pápa – Br. Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Strech, Sofron – Nagy, Pitt, Terbócs – Schlekmann, Majoross, Szigeti

Liptovský Mikuláš: Bátory – Kurali, Petran, Nemec, Stehlík, Roman, Mezovský, Smutný, Droppa – Kriška, Lištiak, Vybíral – Macík, Uhrík, Sukeľ – Huna Ru., Huna Ró., Huna Ri. – Kalousek, Piatka, Oško

V prvej tretine mali domáci viac z hry, boli strelecky aktívnejší, vytvorili si aj dostatok šancí. Dokázali však premeniť len jednu z nich, keď v 10. minúte otvoril skóre strelou z pravej strany Chris Langkow.

V druhej tretine inkasovali Liptáci hneď v úvode z hokejky Sofrona, až tento gól ich prebudil a aj oni sa začali dostávať viac pred bránku súpera. Svoje šance však nevyužili a to ani v početnej výhode. Trest prišiel v podobe tretieho gólu domácich, úspešným strelcom bol Terbócs.

O osude duelu rozhodli domáci definitívne v tretej tretine. V 42. minúte dal ich štvrtý gól Strech a piaty pridal Klempa v 51. minúte. Skóre uzavrel o päť minút neskôr opäť Strech. Liptáci si tak pripísali tretiu prehru za sebou, domáci sa naopak tešili z víťazstva po dvoch neúspešných výsledkoch.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia