spravy.sk spravy.sk

Gýčovo sladký návrat Vandasa pod Tatry
zdroj: jäzva

Gýčovo sladký návrat Vandasa pod Tatry

Útočník Michael Vandas prichádzal do Slovana Bratislava ako jedna z hlavných posíl a bodovo sa na úvod sezóny sťažovať nemohol. V desiatich zápasoch zaknihoval deväť bodov (4+5), no spokojný nebol. S vedením belasých sa preto dohodol na rozviazaní kontraktu a od Dunaja si to nasmeroval pod rodné Tatry.

„Slovanu ďakujem za príležitosť. Zázemie či starostlivosť, všetko tam fungovalo výborne. Cítil som však, že nehrávam toľko ako by som si predstavoval a navyše ma to ťahalo domov. Rodinné dôvody zohrali svoju silnú rolu,“ urobil bodku za účinkovaním v hlavnom meste 28-ročný Popradčan.

Návrat do modro-bieleho dresu s kamzíkom na hrudi mu vyšiel ako z gýčového scenára. Podtatranci zdolali Nové Zámky 1:0 a práve Vandas strelil jediný gól zápasu.

„Povedal som si, že je to paráda. Prežehnal som sa a poďakoval som za to,“
pousmial sa. „Niekedy máte sto striel a nepadne to. Teraz to vyšlo na mňa. Som samozrejme rád, veď Popradu som prišiel pomôcť. Verím, že pôjdeme hore, pretože Poprad nie je tam, kde chcel byť. Je však iba začiatok sezóny.“

V kombinácii s prískočným vyjde Vandasa nedeľňajší gól na 150 eur, no v tomto prípade otvorí peňaženku ochotne. A prípadné úvahy o možnosti ďalšieho sťahovania rezolútne odmieta. „Dajte mi s tým pokoj! Ostávam doma. Vonku som bol dlho a zistil som, že keď mám byť na Slovensku, tak je mi najlepšie v Poprade,“ pridal Vandas so širokým úsmevom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia