spravy.sk spravy.sk

Novozámčania kauzu dlhov neriešia, starosti im robí psychická deka
zdroj: foto jäzva

Novozámčania kauzu dlhov neriešia, starosti im robí psychická deka

Deväť bodov ukoristených v jedenástich zápasoch, predposledné miesto v tabuľke a nepríjemná séria piatich prehier v rade. Hokejistom Nových Zámkov nevychádza vstup do sezóny ani zďaleka podľa ich vlastných predstáv.

Situáciu mala otočiť zmena pri trénerskom kormidle, keď dvojicu Milan Jančuška – Jerguš Bača nahradil dočasný tandem Ladislav Branikovič - František Kučera. Ani tento impulz však nateraz nepomohol. V domácom súboji viedli „býci“ nad Miškovcom 3:0, no napriek tomu prehrali. V Poprade to bolo z pohľadu defenzívy lepšie, no tentoraz nestrelili ani gól.

„Pramení to z psychiky. Veľmi sa trápime v koncovke a to je celý kameň úrazu,“
zamyslel sa tréner Kučera po prehre 0:1 pod Tatrami. „Musíme pokračovať v tvrdej práci a zlomiť to. Snažíme sa chlapcom pomôcť, ale góly stále neprichádzajú. Proti Miškovcu aj prišli, ale doplatili sme na nedisciplinovanosť a fauly.“


Nové Zámky sa pritom mohli na popradskom ľade oprieť o fantastický výkon brankára Mateja Kristína. Zo 42 striel nestačil iba na jedinú. Aj gól Michaela Vandasa však stačil na domáce víťazstvo.

Zachytal som si veru poriadne a zapríčinené to bolo hlavne našim vylúčeniami. Jeden gól nie je veľa, ale aj to stačilo súperovi k zisku víťazstva. Mrzí nás to, pretože sme chceli vyhrať, alebo aspoň bodovať. Musíme bojovať ďalej,“ zavelil už pár minút po piatej prehre v rade do ďalšieho boja 29-ročný brankár.

Matej Kristín


Na pohode v klube určite nepridávajú ani medializované problémy spojené so započatím konkurzného konania. Pätica bývalých hráčov viní klub z nevyplatenia časti pohľadávok, zatiaľ čo samotný HC akékoľvek záväzky popiera.

„My to neriešime. Je to otázka niekoho iného, nie trénerov a hráčov. My máme peniaze vždy načas. Som tu tretiu sezónu a klobúk dole pred platobnou disciplínou Nových Zámkov,
“ zdôraznil František Kučera a v rovnakom duchu sa vyjadril aj Matej Kristín. „Sú to skôr mediálne veci, vytrhnuté z konceptu. V podstate o nič nejde a robí sa z toho veľké haló. Na nás to nevplýva. Iste, hovoríme o tom, ale neovplyvňuje nás to. Sám presne ani neviem o čo tam ide. My máme všetko vyplatené načas. Odkedy som v Nových Zámkoch, tak mi ešte nemeškala výplata ani raz. Neviem, ako mali nastavené zmluvy hráči, ktorých sa týkajú tie problémy.“

V peniazoch teda problém nie je a je iba na samotných hráčoch, aby začali napĺňať očakávaný potenciál. Najbližšiu šancu dostanú už v piatok, keď privítajú na domácom ľade Detvu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia