spravy.sk spravy.sk

Spišiaci skúsia zastaviť Žochárov, líder hostí Žilinu
zdroj: foto jäzva

Spišiaci skúsia zastaviť Žochárov, líder hostí Žilinu

Dvanáste kolo Slovenskej hokejovej ligy ponúka šláger medzi Spišskou Novou Vsou a Topoľčanmi, ale aj atraktívny duel lídra z Bratislavy s bývalým účastníkom extraligy zo Žiliny. Pozíciu favorita zaujme Martin, vyrovnané zápasy sa očakávajú v Považskej Bystrici či v Skalici.

Zápas kola: Spišská Nová Ves - Topoľčany

Favorit kola: Martin

Čierny kôň kola: Považská Bystrica

Otázka kola: Zastavia Spišiaci spanilé ťaženie Žochárov?

HK Skalica - HK Levice - 17.00 h

Skalicu a Levice delia iba štyri body, no forma týchto súperov je diametrálne odlišná. Záhoráci vyhrali päť z posledných šiestich duelov, ich súper z Tekova naopak uspel z ostatných siedmich zápasov iba na Spiši. Obrovskou zbraňou Skalice sú presilové hry, veď percento úspešnosti 32,73 % predstavuje číslo z ríše snov. "Králi" nastrieľali už osemnásť gólov v početnej výhode. Len pre porovnanie - Levice ich zaznamenali o sedem menej a to v tejto štatistike nepatria medzi najhorších. V úvodnom vzájomnom súboji sezóny uspeli Záhoráci po dráme 3:2 v predĺžení.

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - HC Topoľčany - 17.30 h

Spišiaci striedajú v posledných šiestich kolách víťazstvá s prehrami. Blízko k prerušeniu tejto schémy boli naposledy v Dubnici, kde viedli 3:1. V tretej tretine im však všetky body uleteli hore komínom. Žochári si naopak držia stabilnú formu a ich víťazná séria trvá už deväť kôl. Topoľčany sú tak tímom s najlepšou formou, vďaka ktorej sa bodovo dotiahli na vedúcu Bratislavu. Silnou zbraňou hostí je hra v početnej nevýhode. Zverenci Ľubomíra Hurtaja ubránili 95 percent oslabení a inkasovali v nich iba tri góly. V prvom vzájomnom súboji vyhrali Topoľčany 4:2.

Náš tip: X2

HK Vitar Martin - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Martin by nemal mať s poslednou Trnavou žiadne väčšie komplikácie. Gladiátori ťahajú päťzápasovú sériu prehier a kvalitatívne sa domácemu tímu rovnať nemôžu. V prvom vzájomnom súboji sezóny vyhrali Turčania v slovenskom Ríme 8:5.

Náš tip: 1

HK 95 Považská Bystrica - MHK TSS Group Dubnica - 18.00 h

V tomto zápase sú favoritom hostia, no očakávať sa dá vyrovnaný zápas. Panteri potrápili Dubnicu už na jej ľade, kde prehrali iba 2:3. Teraz majú navyše dobrú formu, veď po troch víťazstvách podľahli Žiline tesne 1:2. Hostia sú však na tom ešte lepšie a z ostatných piatich kôl vyťažili štyri triumfy. Slabinou Dubnice sú oslabové hry (úspešnosť necelých 75 percent, 9. miesto v lige).

Náš tip: 1X

Bratislava Capitals - MsHK DOXXbet Žilina - 18.30 h

Líder tabuľky privíta exligistu. Väčšie šance na víťazstvo sa pripisujú domácim, ktorí majú pred Žilinou jedenásťbodový náskok. Výrazný je aj kvalitatívny rozdiel oboch kádrov. Potvrdil to aj prvý vzájomný duel, v ktorom vyhrala Bratislava 3:1. Zatiaľ čo Capitals vyhrali štyri z posledných piatich zápasov, "vlci" ukončili štvorzápasovú sériu prehier tesným víťazstvom 2:1 nad Považskou Bystricou.

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia