spravy.sk spravy.sk

Súboj klasikov hrajúcich vo forme pod Tatrami, Nové Zámky sa pokúsia chytiť na Detve
zdroj: foto jäzva

Súboj klasikov hrajúcich vo forme pod Tatrami, Nové Zámky sa pokúsia chytiť na Detve

Piatkové 13. kolo Tipsport ligy vystaví bodku za jej úvodnou štvrtinou. Na programe je dnes iba päť stretnutí, nakoľko zápas medzi Banskou Bystricou a Miškovcom (2:3 pp) predohrali 24. septembra.

Zápas kola: Poprad - Trenčín

Favorit kola: Košice

Čierny kôň kola: Nové Zámky

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Lukáš Handlovský a Andreas Štrauch. Na trase Zvolen - Poprad sa zrodila zaujímavá útočnícka rošáda. V oboch prípadoch má ísť o nakopnutie hráčov, ktorých kvality sú nespochybniteľné. Pomôže im zmena prostredia?

Otázka kola: Udrží si Trenčín víťaznú fazónu aj pod Tatrami a zdolá Poprad jedenástykrát v rade?

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice - 17.00 h

Liptáci majú na svojom konte stále iba šesť bodov za dve víťazstvá. Tie dosiahli v domácom prostredí a zabrať by radi aj dnes. Forma MHK 32 však nesignalizuje nič dobré, Mikuláš inkasoval v posledných troch zápasoch zakaždým až šesť gólov. V optimálnom stave však nie sú po prehrách v Poprade a s Detvou ani Košičania. "Vieme, že tie posledné zápasy nám nevyšli. Tento týždeň sme však dobre potrénovali a hoci súpera nepodceňujeme, ak zahráme svoju hru, tak vyhráme," vyslovil sa útočník "oceliarov" Michal Chovan pred cestou na Liptov.

Náš tip: 2

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Újbuda Budapešť - 17.30 h

Zemplínčania prišli v súboji proti Zvolenu o domácu neporaziteľnosť. Na víťaznú cestu by sa radi vrátili čím skôr a ideálne už dnes proti Budapešti. Šancu na to majú slušnú, veď "medvede" získali vonku iba jediný bod za prehru po predĺžení v Poprade. Zisk troch bodov potrebuje Dukla aj pre nápravu psychiky, veď momentálne ťahajú "líšky" minisériu troch prehier. MAC naopak v poslednom kole sfúkol Mikuláš 6:0.

Náš tip: 1

HKM Zvolen - HK Nitra - 18.00 h

Zvolenčania počas krátkej prestávky vyžehlili vzťahy s trucujúcim fanklubom a rozviazali kontrakt s útočníkom Miroslavom Preisingerom. Pod Pustý hrad naopak prišiel výmenou za Lukáša Handlovského Andreas Štrauch. Po troch víťazstvách v rade sa "rytieri" posunuli na tretiu priečku a teraz privítajú trápiacu sa Nitru. "Corgoni" sa snažia dostať z najhoršieho a dobrým krokom by mohlo byť posledné víťazstvo 4:2 nad Nowym Targom vo Vyšehradskom pohári. Zaujímavosťou je, že posledné štyri vzájomné zápasy týchto súperov vyhrali hostia. 

Náš tip: 1

HK Poprad - HK Dukla Trenčín - 18.00 h

Popradčania zabodovali v posledných troch zápasoch a vďačia za to hlavne spoľahlivej defenzíve opretej o výkony brankára Tomáša Vošvrdu. Ten vychytal naposledy Nové Zámky a zaznamenal svoju druhú nulu sezóny. Premiéru v útoku "kamzíkov" absolvuje Lukáš Handlovský. Aj Trenčín disponuje kvalitnou formou, veď Dukla uspela v posledných troch kolách. Zaujímavé bude porovnanie hry v oslabení, veď Trenčín je v tomto smere najlepšia v lige (92,6% úspešnosť), zatiaľ čo Poprad je naopak na samom dne (75%). Ešte pozoruhodnejší je však fakt, že tím spod Čákovho hradu vyhral posledných desať vzájomných duelov proti Popradu.

Náš tip: X

HC Nové Zámky - HC 07 WPC Koliba Detva - 18.30 h

Nové Zámky nezískali v posledných piatich kolách ani bod. V Poprade naposledy vyšli gólovo naprázdno a víťazstvo už potrebujú ako soľ. Detva prišla o päťzápasovú víťaznú sériu doma proti Slovanu a následne neuspela ani vo Vyšehradskom pohári v Katoviciach. Päťbodový tabuľkový rozdiel len zvyšuje dôležitosť tohto zápasu. Z pohľadu hry v početnom nepomere patria obaja súperi medzi najslabšie tímy ligy a presilové hry Nových Zámkov sú dokonca úplne najhoršie (9,38% úspešnosť).

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia