spravy.sk spravy.sk

Nitra predviedla strelecký galakoncert, Budapešti uštedrila debakel
zdroj: TASR

Nitra predviedla strelecký galakoncert, Budapešti uštedrila debakel

Tipsport liga 2019/2020 - 14. kolo:

Hokejisti MAC Újbuda podľahli doma Nitre vysoko 0:7 v nedeľňajšom zápase 14. kola Tipsport Ligy.

MAC Újbuda - HK Nitra 0:7 (0:2, 0:5, 0:0)
Góly: 17. Fominich (Rácz), 20. Čaládi (Rác, Rácz), 27. Morrison, 28. Csányi (Rais, Mezei), 31. Čaládi (Rácz), 36. Fominich (Morrison), 37. Blackwater (Lušňák). Rozhodovali: Fridrich, Stano - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 543 divákov.

MAC Újbuda: Bálizs (31. Halász) – Carlisle, McNally, MaCaulay, Pozsgai, Bugár, Garát, Schlekmann, Blake Orbán – Sorfon, Strech, Klempa – Bodó, Langkow, Brance Orbán – Terbócs, Pitt, Nagy – Szigeti, Majoross, Kreisz

HK Nitra: Hanuljak – Morrison, Mezei, Versteeg, Olsen, Rais, Pupák, Rácz – Scheidl. Kerbashian, Buček - Lušňák, Kollár, Blackwater – Csányi, Šimun, Fominich - Rác, Minárik, Čaládi - Tábi

Nitra prežívá ťažké obdobie a pred príchodom do Budapešti nezískala ani bod v troch dueloch. Lenže v nedeľu si v hlavnom meste Maďarska vylepšila chuť a výrazne i skóre, keď mala od záveru prvej tretiny zápas plne vo svojej réžii.

Hokejisti spod Zobora nastúpili na duel už aj s navrátilcom zo zahraničia Samuelom Bučekom, ktorý sa ihneď zaradil do prvého útoku. Lenže jeho príchod akoby skôr zaktivizoval hráčov z ďalších formácií. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal krídelník tretieho útoku Daniil Fominich, ktorý aj otvoril skóre v 17. min. Taktiež dvakrát rozvlnil sieť Erik Čaládi zo štvrtej päťky.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia