spravy.sk spravy.sk

Barani sú vonku stále stopercentní, Sýkoru rozladili hlúpe chyby
zdroj: TASR

Barani sú vonku stále stopercentní, Sýkoru rozladili hlúpe chyby

Siedmy zápas na klzisku súpera, siedme víťazstvo. Hokejistom majstrovskej Banskej Bystrice sa hrá vonku paradoxne lepšie ako doma a status stopercentného tímu potvrdili aj v Detve.

Rolu ofenzívneho motora na seba tentoraz prevzal druhý útok „baranov“ v zložení Joona Jääskeläinen, Jordan Hickmott a Mário Lunter, ktorý strelilo štyri z piatich gólov lídra tabuľky.

„Som rád, že to Jordanovi, mne i Joonovi napadalo. V útoku si rozumieme, máme priestor na ľade, ale celkovo sme zabrali ako tím,“
uviedol autor gólu a dvoch asistencií Mário Lunter. „Detva nie je ľahký súper. Som rád, že sme dali prvý gól, potom sme zareagovali na vyrovnanie a od druhej tretiny sme sa zlepšovali. Napadali nám góly a dobrou tímovou robotou sme si to postrážili.

Očividne rozladený naopak predstúpil pred novinárov útočník Detvy Ján Sýkora. V siedmej minúte síce strelil svojmu bývalému klubu desiaty gól sezóny, no to bolo zo strany Podpoľancov všetko.

Ten gól by bol špeciálny, ak by sme vyhrali. Takto ho môžem okašľať,“ vyhŕklo zo Sýkoru. „V prvej tretine sme boli lepší, ale potom sme prehrali hrať. Neviem čo sa potom zase stalo v druhej časti. Počas dvoch striedaní sme išli naraz všetci dole a Bystrici sme tak darovali dva góly. Proti takému súperovi si to nemôžeme dovoliť. Potom sa to doťahuje ťažko. Veľmi ma to mrzí, pretože boli hrateľní. Takéto chyby jednoducho nemôžeme robiť.“

Vydarený debut v drese Banskej Bystrice absolvoval 27-ročný kanadský obranca, ktorého si slovenskí fanúšikovia pamätajú z pôsobenia v Nových Zámkoch (2016-17).

Vedel som, do čoho idem. Banská Bystrica si vybudovala počas posledných troch rokov výbornú reputáciu a navyše som tu poznal aj niekoľkých chlapcov. Snažil som sa hrať jednoducho a po pár striedaniach som sa už cítil dobre. Uľahčil mi to kvalitný tímový výkon. Pekne sme blokovali strely a zvládli sme to s prehľadom,“ vyjadril sa Cardwell, ktorý bol v posledných dvoch sezónach hráčom Pardubíc. Na začiatku aktuálnej sezóny sa pripravoval doma, pričom v tempe sa udržiaval tréningami s juniorským tímom Ottawa 67´.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia