spravy.sk spravy.sk

Nevídaná maródka. Pardubiciam chýbalo 22 hráčov, na ligový zápas nasadili juniorov
zdroj: jäzva

Nevídaná maródka. Pardubiciam chýbalo 22 hráčov, na ligový zápas nasadili juniorov

Česká Tipsport extraliga priniesla naozaj netradičný moment. V utorkovom zápase Karlových Varov proti Pardubiciam nastúpil za hostí juniorský výber. Prečo? Odpoveď je jednoduchá - HC Dynamo totiž ani nemalo na výber.

video: isport.cz

Historicky trojnásobný český šampión sa potácal so zdravotnými problémami. Konkrétne v kabíne stredočeského hokejového klubu vypukla začiatkom týždňa epidémia črevnej choroby. Postretla až 22 hráčov, vrátane štyroch Slovákov. Okrem iných si to odniesli aj Marek Hovorka, Michal Ivan, Juraj Mikuš a Radoslav Tybor. Tímový lekár im nariadil karanténu. Fanúšikovia očakávali, že zápolenie 15. kola bude pre takúto rozsiahlu hráčsku absenciu odložené. Nestalo sa.

Pardubice po góle

"Snažili sme sa to vyriešiť dohodou so súperom o preložení stretnutia, čo je bežný postup. Karlove Vary ale odmietli vyhovieť našej žiadosti," hovoril športový manažér Pardubíc Jaromír Kverka starší podľa webu idnes.cz. "Jednanie HC Energie mi prišlo ako netolerantné, lebo je bežné, že v podobných situáciách sa hľadajú športovo vyhovujúce riešenia," doplnil. Vo všeobecnosti si západočeský klub vyslúžil ostrú kritiku za svoj netolerantný krok.

Karlove Vary na oplátku zareagovali prostredníctvom tlačovej správy a podotkli, že "extraligové kluby sa už v roku 2012 dohodli, že z dôvodov zdravotného stavu nebudú odkladané majstrovské stretnutia. Za toto uznesenie hlasovalo všetkých 14 ligistov vrátane Pardubíc. Kluby mali nariadené, aby mali na svojich súpiskách dostatok hráčov. Či už v kádri alebo na hosťovaniach, aby v prípade zranení či ochorení mohli nastúpiť do zápasov."

Pardubice tak nemali na výber - do utorkového duelu povolali svoj juniorský tím. Ten síce podľa očakávaní prehral s dospelákmi vysoko 0:8, vyslúžil si však potlesk od divákov za svoj bojovný prístup k zápasu. "Všetci sme doň dávali sto percent. V kabíne vládlo nadšenie, pretože každý si chce zahrať extraligový zápas. Určite sme sa tešili a išli sme do toho s tým, že chceme uhrať čo najlepší výsledok a pokúsiť sa dať gól. Mohli sme len prekvapiť. Škoda, že sme napokon ani neskórovali," povedal po špecifickom meraní síl mladý 19-ročný kapitán Dynama Jan Oliva pre oficiálny klubový web. "Musím sa chlapcom poďakovať, ako zápas odbojovali. Bolo to pre nich nesmierne náročné a súper hral to, čo potreboval. Hráči si z toho určite niečo zobrali," nadviazal na jeho slová pardubický tréner Radek Bělohlav.

Pardubickí juniori hrali otvorený hokej, nezľakli sa favorizovaného súpera a na bránku Karlových Varov poslali dohromady 18 striel. Napriek tomu, že gólmana HC Energie Filipa Novotného ani raz neprekonali, vyslúžili si chválu nielen od fanúšikov či hráčov súpera, ale aj trénera západočeského klubu Tomáša Marišku. "Bol to pre nás od rána špecifický zápas a snažili sme sa naň pripraviť ako na každý iný. Pred skvelými fanúšikmi sme dali viacero pekných gólov a urobili im radosť. Musím ale vyjadriť rešpekt aj súperovi. Niektorí jeho hráči zbierali prvé skúsenosti s veľkým hokejom, napriek tomu sa od začiatku bili veľmi statočne a podali krásny bojovný výkon," cituje klubová stránka Mariškove slová.

Karlove Vary sa aj vďaka tomuto triumfu vyšplhali s 32 bodmi na priebežné druhé miesto v extralige. Pardubice sú so ziskom 13 bodov zatiaľ posledné.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia