spravy.sk spravy.sk

Avokádový chlapec Zuzin ťaží z rád vyrysovaného brata
zdroj: foto: Vladimír Chramazda

Avokádový chlapec Zuzin ťaží z rád vyrysovaného brata

Útočný trojzáprah Detvy v zložení Ján Sýkora, Peter Zuzin a Peter Šišovský sa v aktuálnej sezóne vyprofiloval ako jeden z najlepších útokov Tipsport ligy. Od 27. septembra sa stalo iba raz, že zabodovať nedokázal ani jeden z tejto trojice. „Medvede“ vtedy podľahli Novým Zámkom 0:3. V stredu sa takáto situácia zopakovala v Michalovciach. Zverenci trénera Josefa Tureka vyslali na bránku Adama Trenčana 36 striel, no v bránke neskončila ani jediná.

„Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a na Michalovce sme boli dobre pripravení. Bolo to vyrovnané a šance mali obe strany. Im sa podarilo dať gól v presilovke, zatiaľ čo my sme počas štvorminútovej početnej výhody prakticky nevystrelili. Bol to zápas o jednom góle a ten dali oni,“ povzdychol si útočník Peter Zuzin.

Bezgólový stav dával tušiť, že ten kto ho strelí, bude napokon úspešný. Detva na to mala viacero vyložených šancí a v druhej tretine nevyužila štvorminútovú presilovú hru. Tú si vypýtal práve člen prvého útoku Peter Šišovský, ktorý musel na chvíľu odísť s krvácajúcim nosom do šatne, no druhú časť presilovky už absolvoval na ľade.

Nevedeli sme sa dostať do nášho postavenia a stále nás vyhadzovali z tretiny. Stačilo pár lepších prihrávok a mohli sme sa dostať do správneho tvaru,“ zamyslel sa Zuzin. „To sa však nedarilo. Možno to bolo rozlietané aj absenciou „Šiša“, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Mali sme to zvládnuť lepšie.“

Zuzin, KolbaZaujímavé je, že Detva nestrelila Zemplínčanom gól ani v prvom vzájomnom zápase a na Adamovi Trenčanovi si tak vylámala zuby už dvakrát.

„Keď hrali u nás, tak boli o dosť lepší,
“ upozornil 29-ročný zvolenský odchovanec. „Ja som hral na tomto ihrisku hádam po desiatich rokoch a na tomto veľkom klzisku bola hra trochu pomalšia. U nás vtedy lietali viacej. Toto bol taký nezáživný hokej.“

Elitný detviansky útok tak tentoraz vyšiel naprázdno. Ľahké to nebude mať v žiadnom zápase, veď súperom je vopred jasné akou silou oplýva. Trojica Sýkora – Zuzin – Šišovský nahromadila v sedemnástich zápasoch (Šišovský odohral iba 12) celkovo 51 kanadských bodov (26 gólov).

„Musíme sa s tým zmieriť, ale v každom mužstve je nejaký útok, ktorý to ťahá viac a súperi sa na neho sústredia. Vždy sa dá nájsť cesta k prefíkaniu súpera. Aj v Michalovciach sme šance mali a ak by sme ich premenili, tak sme mohli vyhrať,
“ zamyslel sa Peter Zuzin, ktorý sa cíti v útoku so Sýkorom a Šišovským ako ryba vo vode. „Ani neviem ako to všetko vzniklo. Prišlo to samo. Zranil sa Tomáš Klíma, potom sa zranil Laco Ščurko. Poposúvalo sa to a ja som sa dostal z krídla na centra. Vyhovuje mi to, ale popracovať musíme na buly, pretože ja pomaly nevyhrám ani jedno vhadzovanie za zápas. Inak si však v útoku rozumieme a každý vie, čo má robiť na ľade.“

Detva radosť (Sýkora, Šišovský, Zuzin)
foto: Vladimír ChramazdaSpomínané trio si rozumie na ľade i mimo neho. O dobrú náladu sa stará hlavne známy vtipkár Ján Sýkora, ktorý nazval Petra Zuzin „avokádovým chlapcom“.

Nejem ho na kilá, ale pravdou je, že zjem každý deň aspoň jedno avokádo,“ pousmial sa v reakcii na Sýkorovu prezývku Zuzin. „Ja si celkovo rád varím a snažím sa stravovať zdravo. Chalani si zo mňa trochu uťahujú, ale to avokádo začal jesť už aj Jano a aj on teda vie, že je dobré.“

Lubor Zuzin učí Američanov zdravému štýlu (foto fb LZ)

Ak by ste stretli Petra Zuzina bez hokejového výstroja, tak si ho môžete ľahko pomýliť s fitnesákom. Ešte vyrysovanejší je pritom jeho brat Lubor, ktorý sekol s hokejovou kariérou ešte v roku 2015 a svoje šťastie našiel na Floride. Američanom tam ukazuje, čo všetko sa dá dosiahnuť so správnou stravou a cvičením.

„Všetky svoje informácie mám od neho. Strávil som u neho v lete dva mesiace a to on ma naučil všetky veci. Teraz teda viem, čo je dobré a čo mám obmedziť. Musím povedať, že mi to prospelo. Cítim sa vynikajúco a nepociťujem žiadnu únavu. Poklopem si na drevo, ale ak neprídu zranenia, tak by som mal absolvovať celú sezónu v dobrej fyzickej kondícii,“ dodal Peter Zuzin na záver rozhovoru pre hokej.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia