spravy.sk spravy.sk

Šláger dušičkového kola v Turci
zdroj: foto jäzva

Šláger dušičkového kola v Turci

Ťahákom 17. kola Slovenskej hokejovej ligy je súboj v Turci, kde privíta tretí Martin lídra z Bratislavy. Zvyšné štyri stretnutia majú pomerne jasne určených favoritov.

Zápas kola: Martin - Bratislava

Favorit kola: Spišská Nová Ves

Čierny kôň kola: Žilina

Otázka kola: Zníži Martin stratu na čelo tabuľky?

HK Spišská Nová Ves - HK Gladiators Trnava - 17.30 h

Spišiaci prehrali vôbec prvýkrát v sezóne dve stretnutia v rade. V Bratislave inkasovali šesť a v Bratislave päť gólov. Teraz však prichádza zápas, v ktorom by si mali náladu vylepšiť. Gladiátori sú v tabuľke poslední a z posledných jedenástich zápasov vyhrali jediný. V poslednom kole však potrápili favorizované Topoľčany, ktorým podľahli iba 3:4. V prvom vzájomnom súboji vyhrali Spišiaci v slovenskom Ríme 6:3. 

Náš tip: 1

HC Topoľčany - HK Levice - 18.00 h

Topoľčany sa v prvom vzájomnom zápase proti Leviciam vytrápili. Žochári prehrávali 1:2 a o ich víťazstve 3:2 rozhodol až dva presilovkové góly Michala Kluku. Dnes by to mohlo byť hladšie. Domáci ťahajú štvorzápasovú víťaznú sériu, zatiaľ čo nováčik prehral trikrát v rade. 

Náš tip: 1

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Skalica - 18.00 h

Aj tento zápas má jasného favorita, veď Panteri majú na svojom konte o trinásť bodov menej ako Skalica. Považská Bystrica navyše prehrala štyrikrát v rade, pričom ani raz nevsietila viac ako dva góly. Záhoráci naopak v posledných dvoch kolách priviezli bod z Topoľčian a potom zdolali Spišskú Novú Ves. Za všetko hovorí aj výsledok prvého vzájomného duelu, v ktorom vyhrali "králi" 10:1.

Náš tip: 2

HK Vitar Martin - Bratislava Capitals - 18.00 h

Turčania strácajú na lídra tabuľky sedem bodov a túto stratu by doma radi zredukovali. Oprieť sa môžu o zlepšenú formu, veď v posledných troch zápasoch zaznamenali tri víťazstvá. Naposledy uspeli v prestížnom derby v Žiline. Darí sa aj Capitals. Bratislavčania ťahajú sedemzápasovú víťaznú sériu. V prvom vzájomnom súboji úradoval trojgólový Marek Slovák a Capitals vďaka nemu vyhrali 5:3.

Náš tip: X2

MHK TSS Group Dubnica - MsHK DOXXbet Žilina - 18.00 h

Dubnica ťahá trojzápasovú víťaznú sériu, Žilina vyhrala iba tri z posledných desiatich zápasov. V prvom vzájomnom zápase vyhrali Dubničania vonku 5:2 a favoritmi sú aj teraz. Zaujímavosťou je, že Žilina má najhoršie presilovky v lige (12,2%) a Dubnica pre zmenu najhoršie oslabové hry (73,68%).

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia