spravy.sk spravy.sk

Hossa a Gáborík prvý raz trénermi. Počas All-Star víkendu si nič nedarujú
zdroj: TASR

Hossa a Gáborík prvý raz trénermi. Počas All-Star víkendu si nič nedarujú

Hokejová exhibícia hviezd Tipsport ligy ponúkne zaujímavé divadlo v réžii slovenských velikánov. Fanúšikovia si do kalendára poznačia dátum 18.-19. január, kedy sa na Zimnom štadióne Pavla Demitru uskutoční All-Star víkend. Proti sebe sa v Trenčíne predstavia tímy pod vedením dvoch slávnych Mariánov - Hossu a Gáboríka. Pod Čákovým hradom sa stretnú tí najlepší a držitelia Stanley Cupu si vyskúšajú trénerskú rolu.

Zápas hviezd sa uskutoční po takmer trojročnej prestávke. V roku 2017 bol jeho hostiteľom Poprad. Tentoraz program spestria súťaže zručnosti, v ktorých sa predstavia hokejové legendy v súboji so súčasnými osobnosťami domácej scény. "Rozhodli sme sa zachovať a ešte vylepšiť zavedený model, ktorý sme predstavili v roku 2017 v Poprade. Diváci sa pri atraktívnom programe na tribúnach určite nebudú nudiť. Súťaže zručností sú medzi nimi obľúbené a tentoraz ponúkneme porovnanie šikovnosti aktívnych a bývalých hráčov, čo sme tu predtým ešte nemali," vyjadril sa k blížiacej sa akcii riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Špeciálne dresy pre All-Star víkend
Špeciálne dresy pre All-Star víkend. (foto: hokej.sk)

Bývalí vynikajúci útočníci si spolu zahrali v Zápase hviezd zámorskej NHL v roku 2012 v Ottawe, kde pod taktovkou Zdena Cháru zvíťazili nad výberom Daniela Alfredssona 12:9 a Gáboríka, ktorý zaznamenal hetrik a asistenciu, vyhlásili za MVP duelu. Prvý raz v pozícii trénerov si Marián Hossa s Gáboríkom vychutnajú stretnutie z trénerskej pozície. Čaká ich aj draft, tentoraz z opačnej pozície, akú absolvovali v mladosti. "Dva týždne pred akciou zverejníme 24 nominovaných hráčov. Mariánovia budú v sobotu absolvovať draft, kde si vyberú tímy spomedzi nominovaných hráčov. Obaja sú veľmi súťaživí a budú chcieť zvíťaziť," navnaďuje Lintner na blížiace sa podujatie. Ako dopĺňa, hráči si to "rozdajú proti sebe v osvedčenom formáte troch proti trom, po novom však s desaťminútovými tretinami."

Na stretnutie hviezd sa tešia aj bývalí reprezentanti SR. "Draftom sme si prešli obaja a pre ľudí je to bonus. Vyberieme si najlepších hráčov, formát je 3 na 3, potrebujeme preto rýchlych hokejistov a šikovných brankárov, keďže bude padať asi veľa gólov. Veľmi dôležitá bude pri výbere práve rýchlosť," hovorí o prioritách výberu držiteľ Stanleyho pohára s LA Kings Gáborík. Svojho dobrého kamaráta a soka sa nebál podpichnúť. "Určite si vyberiem lepší tím, máme aj krajšie dresy (čierne) a určite vyhráme," usmieval sa rýchly útočník s číslom 12, ktorý je stále kmeňovým hráčom Ottawy Senators.

Suveníry All-Star víkendu
Suveníry All-Star víkendu. (foto: hokej.sk)

Marián Hossa mu však nedaruje nič zadarmo. "Som starší a v minulosti som pomáhal trénerom na striedačke. Mám preto viac skúseností ako Gáborík. Urobím všetko preto, aby som bol môj tím úspešnejší. Nič iné ako víťazstvo si nepripúšťam," adresoval výzvu svojmu súperovi trojnásobný víťaz NHL, ktorého výber nastúpi v bielych dresoch. Dopĺňa, že sa teší aj na súťaže zručnosti. "Je tam kopec zaujímavých disciplín. Pamätám si, ako som strieľal som zo strechy, dal som dva góly a určite ma to bavilo," zaspomínal si Hossa.

Organizátori si pripravili prekvapenie aj pre divákov na štadióne. Tí, ktorí si kúpia vstupenky na státie, dostanú "bezodný pohár". "Vstupenky sa dajú kúpiť už dnes. Tí, ktorí si ich zakúpia na státie, dostanú originálny pohár a vo svojom sektore budú mať neobmedzený prístup k nápojom, ktoré zabezpečí náš partner. Takže budú mať dosýta občerstvenie a ešte si domov prinesú pekný darček. Verím, že budú z tohto zážitku nadšení," uviedol Lintner, ktorý nezabúda ani na charitatívny rozmer akcie. "Za každé víťazstvo hokejových veteránov či remízový stav poputuje 1000 eur pre detské autistické centrum v Trenčíne," uzavrel šéf Pro-Hokeja.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia