spravy.sk spravy.sk

Nové Zámky našli nového trénera, povedie ich bývalý slovenský reprezentant
zdroj: jäzva

Nové Zámky našli nového trénera, povedie ich bývalý slovenský reprezentant

Účastníka najvyššej slovenskej súťaže HC Mikron Nové Zámky povedie ako hlavný tréner Miroslav Mosnár. Klub začiatkom októbra odvolal Milana Jančušku aj s asistentom Jergušom Bačom, dočasne mužstvo koučovali športový manažér Ladislav Branikovič a tréner brankárov František Kučera.

Päťdesiatjedenročný bývalý slovenský reprezentant podpísal zmluvu v utorok. Nové Zámky prehrali v predchádzajúcich troch zápasoch, v tabuľke Tipsport Ligy figurujú na predposlednom dvanástom mieste, keď nazbierali šestnásť bodov rovnako ako Liptovský Mikuláš.

Mosnár počas hráčskej kariéry pôsobil prevažne v Slovane Bratislava, vyskúšal si aj angažmán v Česku, Taliansku, Francúzsku či vo Veľkej Británii. V slovenskej reprezentácii odohral 20 zápasov, strelil jeden gól. Zúčastnil sa na ZOH 1998 v Nagane. Trénerskú kariéru začal v HOBE Bratislava, kde trénoval mladších žiakov. Následne sa presunul do Slovana, kde doteraz viedol juniorské mužstvo. V sezóne 2011/2012 pôsobil aj pri A-mužstve Slovana ako asistent. Rovnakú funkciu zastával v nasledujúcej sezóne pri reprezentačnom mužstve do 18 rokov. Informoval o tom oficiálny klubový web.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia