spravy.sk spravy.sk

"Šestnástka" skolila Maďarov aj v druhom zápase, rozhodla v predĺžení
zdroj: hockeyslovakia.sk

"Šestnástka" skolila Maďarov aj v druhom zápase, rozhodla v predĺžení

Slovenskí reprezentanti do 16 rokov zvíťazili aj v druhom prípravnom zápase v Budapešti s maďarským výberom do 17 rokov. Po piatkovom triumfe 4:3 po samostatných nájazdoch vyhrali v sobotu nad tým istým súperom 3:2 po predĺžení. Mladí Slováci dali všetky tri góly v presilovkách, víťazný strelil v 63. minúte v početnej výhode o dvoch hráčov Maxim Štrbák.

Okrem tímu SR 16, ktorý absolvoval dva prípravné zápasy v maďarskej metropole, účinkuje v týchto dňoch aj druhý výber tejto vekovej kategórie na medzinárodnom turnaji v bieloruskom Minsku. Informáciu priniesol web SZĽH.

Maďarsko "17" - SLOVENSKO "16" 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Goly SR: 23. Kremnický (Čulík, Plevka), 41. Ondriš (Sisík), 63. Štrbák (Ondriš). Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0

SR: Vereš – Štrbák, Čulík, Thomka, Štekláč, Kopún, Nahálka, Kremnický, Tomas – Gabriel, Kurty, Ondriš – Sisík, Lachkovič, Plevka – O. Molnár, Križan, Grega – Kukumberg, M. Molnár, Ferkodič

Robert Rehák, tréner SR "16": "Pre niektorých hráčov to bola úplne nová skúsenosť, mali sme tu napríklad aj štyroch hráčov ročníka 2005, pričom nie každý sa pravidelne zúčastňuje na zápasoch na medzinárodnej scéne, z tohto pohľadu to bolo veľmi prínosné. Chlapci ukázali dobrý prístup, ukázali, že sa chcú zlepšovať. Boli tam síce zaváhania – napríklad v prvom zápase sme mali určitý herný výpadok v druhej tretine, ktorý nás stál dvojgólový náskok a potom sme museli ešte viac bojovať o výsledok až do konca. Tieto dva zápasy však hodnotím pozitívne, keďže sme nastúpili proti starším maďarským hokejistom, ktorí boli veľmi dobre fyzicky pripravení. Bojovnosťou sme dosiahli dve víťazstvá, v tomto smere môžeme byť spokojní."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia