spravy.sk spravy.sk

Ruskí mladíci vyškolili slovenských rovesníkov
zdroj: hockeyslovakia.sk

Ruskí mladíci vyškolili slovenských rovesníkov

Slovenskí reprezentanti do 16 rokov prehrali v sobotu v svojom druhom zápase na Turnaji o pohár prezidenta športových klubov v Minsku s ruskými rovesníkmi vysoko 0:7. Mladí Slováci predtým zdolali domácich o rok starších Bielorusov 4:3, účinkovanie na podujatí uzavrú nedeľným súbojom s lotyšskou 17-kou (13.00 SEČ).

Okrem slovenského tímu do 16 rokov, ktorý účinkuje na turnaji v Minsku, hrá paralelne druhý výber SR "16" prípravné stretnutia v Budapešti s domácou 17-kou. Informáciu priniesol oficiálny web SZĽH.

Minsk
Rusko "16" – SLOVENSKO "16" 7:0

Priebežné poradie:
1. Rusko "16" 6 b
2. SR "16" 3 b
3. Bielorusko "17" 0 b
4. Lotyšsko "17" 0 b

Roman Sýkora, tréner SR "16": "V prvom rade si musíme povedať, že ten ruský 'level' je niekde inde nielen v porovnaní s nami, ale aj s inými krajinami. To však neznamená, že by sme mali ísť do zápasu odovzdaní. Žiaľ, presne to sa nám dnes stalo. Chlapci si musia uvedomiť, že je prirodzené mať zo súpera rešpekt, ale nie strach. Naozaj sme nastúpili s príliš veľkým strachom, a prejavilo sa to na výsledku. Proti takýmto súperom musí naša hra fungovať úplne inak, rozhodujú predovšetkým detaily. Som sklamaný z dnešného výkonu, keďže som očakával, že včerajšia výhra nad o rok staršími Bielorusmi dodá chlapcom sebadôveru. Dnes nám však zápas vôbec nevyšiel a zajtra proti Lotyšom musíme hrať oveľa lepšie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia