spravy.sk spravy.sk

Slovenská "dvadsiatka" si poradila s Nórskom, o celkovom víťazovi rozhodla minitabuľka
zdroj: jäzva

Slovenská "dvadsiatka" si poradila s Nórskom, o celkovom víťazovi rozhodla minitabuľka

Slovenskí reprezentanti do 20 rokov vyhrali v záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch nad rovesníkmi z Nórska 4:1. V troch zápasoch získali dovedna šesť bodov a obsadili konečné tretie miesto. Víťazmi podujatia sa stali mladí Švajčiari, ktorých neobrala o celkové prvenstvo ani prehra 2:3 s Nemeckom v prvom sobotňajšom stretnutí.

Slovenská "dvadsiatka" položila základ triumfu nad Nórskom v druhej tretine, v ktorej strelila všetky svoje štyri góly. Domáci tím síce prehrával od 3. minúty 0:1, no v 26. minúte v priebehu 50 sekúnd otočil skóre zásluhou Alexandra Zekuciu a Adama Paulínyho. Výhru poistili Kristián Kováčik a Nicolas Ferenyi. O prevahe SR svedčí aj pomer striel 37:14 v prospech mladých Slovákov.

Zverenci trénera Róberta Petrovického v prvom zápase na turnaji prehrali so Švajčiarskom 3:5 a následne zdolali Nemecko 3:2. Tímy na 1.-3. priečke získali zhodne šesť bodov, o konečnom umiestnení rozhodli vzájomné zápasy, v minitabuľke mali všetky tri tímy po tri body, Slováci však negatívne skóre 6:7.

SLOVENSKO – Nórsko 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Góly: 26. Zekucia, 26. Paulíny, 30. Kováčik (Šeliga, Kňažko), 39. Ferenyi (Chromiak, Džugan) – 3. Finstad. Rozhodovali: Baluška, Adamec - Valo, Durmis (všetci SR), vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 379 divákov.

Zostava SR: Rabčan – Kňažko, Vitaloš, Zekucia, Mudrák, Dlugoš, Bučko, Chatrnúch, Ligas – Ďurina, K. Kováčik, Šeliga - Chromiak, Ferenyi, Džugan - Mrázik, Paulíny, D. Jendek - Hrabčák, J. Minárik, Sarvaš

Nemecko - Švajčiarsko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Konečná tabuľka:
1. Švajčiarsko 3 2 0 0 1 9:6 6
2. Nemecko 3 2 0 0 1 11:6 6
3. SLOVENSKO 3 2 0 0 1 10:8 6
4. Nórsko 3 0 0 0 3 2:12 0

Róbert Petrovický, tréner SR "20": "Chceli sme nadviazať na dobrý finiš zo zápasu s Nemeckom. Hoci sme už v úvode inkasovali prvý gól, boli sme trpezliví, postupom času herne i strelecky aktívni. Vybojovali sme si presilovky, dostali sa k dobrým zakončeniam pred bránkou a napokon aj do trojgólového vedenia. Tretiu tretinu sme zvládli umnou hrou. Pred turnajom sme si dali za cieľ vyhrať minimálne dva zápasy, čo sa nám podarilo. Posúvame sa meter po metri ďalej. Som spokojný."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia