spravy.sk spravy.sk

Zuzin nestihol rýchlostný súboj o druhé miesto, vynahradil si to gólovým krúžením v predĺžení
zdroj: foto jäzva

Zuzin nestihol rýchlostný súboj o druhé miesto, vynahradil si to gólovým krúžením v predĺžení

Nemecký pohár 2019 je minulosťou a z pohľadu slovenskej reprezentácie gradoval správnym smerom. Po prehre 2:5 so Švajčiarskom uchmatli zverenci Craiga Ramsaya bod Rusom a na záver obrali domácich Nemcov o vidinu prvenstva na turnaji. Nepriaznivé skóre 0:2 dokázali otočiť a v predĺžení vystavil bodku za dianím v Krefelde Peter Zuzin.

„Celý turnaj sme hrali slušne. Áno, skončili sme poslední a ľudia budú preto nespokojní. Od víťazstiev nás však delili maličkosti. Som rád, že sme vyhrali aspoň na záver. Šance mali samozrejme aj Nemci, ale Denis nás podržal a za svoj výkon sme si toto víťazstvo zaslúžili,“ zdôraznil obranca Mislav Rosandič. K cennému obratu prispel levím podielom na vyrovnávajúcom góle z 57. minúty. V prvej chvíli ho označili za jeho autora, no meravá póza brankára Mathiasa Niederbergera naznačovala teč. Ten tam napokon naozaj bol a zo svojho tretieho presného zásahu na turnaji sa tak tešil Filip Krivošík.

Pozeral som to na videu na kocke, ale nebolo to veľmi čitateľné. Sám teda neviem. Hlavné je, že ten puk skončil v bránke,“ pousmial sa Rosandič.


Slováci napokon opúšťali Yayla Arénu v pozícii posledného tímu turnaja, no stačila sekunda a mohli byť druhí. Nemci totiž v závere v snahe o trojbodový zisk (ten by im garantoval prvé miesto) odvolali brankára a Peter Zuzin skóroval do prázdnej bránky. Po rozhodcovskej porade však nasledovalo gesto rozpažených rúk.

„Keď som išiel na buly, tak som vedel, že ostáva necelá minúta. Ľad však nebol ideálny a nechcel som teda strieľať spoza červenej bránky. Chlapci zo striedačky mi aj kričali, ale už som to nestihol,“
okomentoval neuznaný gól Peter Zuzin. Útočník Detvy si však všetko vynahradil v úvode tretej minúty predĺženia, keď absolvoval čestné kolo v útočnej tretine a napokon prestrelil Niederbergera.

„Najprv som tam išiel jeden na jedného a nechcel som riskovať, že pôjde na os a súper sa po vypichnutí puku dostane do prečíslenia. Hodil som si to teda popri mantinely a potom som obkrúžil bránku. Hráči stáli a ja som mal stále rýchlosť. Blížil som sa na úroveň bránkovej čiary a tak som to skúsil vypáliť popod pazuchu. A padlo to tam,“
spokojne si odfúkol 29-ročný Zvolenčan, pre ktorého išlo o prvý reprezentačný gól kariéry. 


Reprezentanti s dvojkrížom na hrudi si tak po roku zopakovali rolu „kazičov“ Nemeckého pohára. Vlani zdolali domáci tím 2:0 a zarmútili lúčiaceho sa trénera Marca Sturma, teraz vyfúkli rovnakému súperovi prvenstvo na turnaji.

„Minulý rok sme hrali proti Nemcom rovnako tak tretí zápas a to sú už také stretnutia, v ktorých chýbajú sily a rozhoduje väčšia túžba. My sme ju mali väčšiu,
“ poznamenal Mislav Rosandič, ktorý bol súčasťou krefeldského výberu aj vlani.

Pri záverečnom hodnotení sa v hráčoch národného tímu miešali pocity. Veľmi slušné výkony ovplyvnili výsledky, ktoré posunuli Slovensko na poslednú priečku tabuľky.

„Odohrali sme dobré zápasy a síce to boli prehry, herne sme na súperov nestrácali. Ja teda hodnotím turnaj pozitívne. Myslím si, že máme dobrý tím, v ktorom všetci korčuľujú a všetci sú rýchli. Aj ako partia sme si sadli. Je teda na čom budovať,“
uzavrel Peter Zuzin.

Nemecký pohár: Nemecko - Slovensko (10.11.) (152 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia