spravy.sk spravy.sk

Slovenská "šestnástka" v Minsku druhá, na záver porazila Lotyšov
zdroj: hockeyslovakia.sk

Slovenská "šestnástka" v Minsku druhá, na záver porazila Lotyšov

Slovenskí reprezentanti do 16 rokov zakončili svoje účinkovanie na turnaji v Minsku víťazstvom 3:0 nad výberom Lotyšska do 17 rokov. Na podujatí tak obsadili so ziskom 6 bodov konečné druhé miesto.

Mladí Slováci vyhrali v Minsku dva z troch zápasov. Získali skalpy o rok starších Bielorusov (4:3) a Lotyšov (3:0), nevyšiel im len sobotňajší zápas s ruskou šestnástkou (0:7).

SR "16" – Lotyšsko "17" 3:0

Roman Sýkora, tréner SR "16": "Chlapci si za pôsobenie na turnaji zaslúžia kladné hodnotenie. Pre nás bol dôležitý už ten prvý zápas s bieloruskou sedemnástkou, čo sú o rok starší a veľmi dobre pripravení hráči. Preto som veľmi rád, že tento zápas sme zvládli. V súboji s Ruskom ma mrzel príliš veľký rešpekt, až strach, čo z našich chlapcov šiel, čo sa prejavilo na výsledku. Pritom s Rusmi sme v tomto roku odohrali už tri zápasy a v Salzburgu sme im dobre vzdorovali, preto som očakával vyrovnanejšiu partiu aj teraz. Chlapcom to však nevyšlo, ale stále sme mali o čo hrať, preto pred nedeľným súbojom s Lotyšmi sme ich nabádali, aby na sobotňajší zápas zabudli a opäť ukázali, že vedia hrať aj proti starším hráčom. To sa potvrdilo, musím chlapcov pochváliť, že k tomu opäť pristúpili zodpovedne, podali naozaj tímový výkon a od začiatku sme šli za víťazstvom. Nerád by som hovoril o individualitách, nakoľko obe výhry boli dielom kolektívu. So ziskom 6 bodov musíme byť spokojní."

Poradie:
1. Rusko "16" 6 bodov (skóre 13:1)
2. Slovensko "16" 6 (7:10)

3. Bielorusko "17" 3 (5:5), 4. Lotyšsko "17“ 0 (2:11)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia