spravy.sk spravy.sk

Najznámejší kanadský komentátor prišiel o prácu pre výrok o prisťahovalcoch
zdroj: foto TASR-AP

Najznámejší kanadský komentátor prišiel o prácu pre výrok o prisťahovalcoch

Komentátor Don Cherry patrí medzi najvýstrednejších televíznych komentátorov sveta. Bývalý úspešný hráč a tréner (v AHL získal štyrikrát trofej pre najlepší tím ligy a je členom Siene slávy AHL) je známy svojimi polarizujúcimi názormi, špecifickými obliekaním sa a nekompromisnými názormi.

Na adresu hokejistov vyslovil v minulosti nejeden kritický názor, no o miesto ho pripravilo až vyjadrenie na adresu prisťahovalcov. 85-ročnému odborníkovi sa totiž nepáči fakt, že si mnohí imigranti neuctili padlých vojenských veteránov.

"Dohodli sme sa, že nastal správny čas na ukončenie našej spolupráce," uviedol prezident spoločnosti Rogers Sportsnet Bart Yabsley. "V priebehu vysielania vyslovil názory, ktoré neprezentujú naše hodnoty."

Don Cherry na adresu imigrantov uviedol: "Páči sa vám náš spôsob života, chutí vám naše mlieko a med. Mohli by ste teda oželieť pár dolárov a kúpiť si červený mak, alebo podobný symbol. Títo ľudia zaplatili životmi za život, ktoré máte teraz tu v Kanade."

Tradícia nosenia červených makov je v rámci Dňa veteránov celosvetová a vzdáva rešpekt všetkým vojakom, ktorí bojovali za slobodu a iné cnostné hodnoty.

Cherry sa za svoj výrok neskôr ospravedlnil, no o prácu prišiel aj napriek tomu. Pozíciu televízneho komentátora zastával od roku 1980. Všetky svoje zápasy v NHL odtrénoval na striedačke Bostonu Bruins a v roku 1981 viedol Kanadu na majstrovstvách sveta.zdroj: chicago.suntimes.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia