spravy.sk spravy.sk

Sporný moment náhodného gólu Meszároša. Nový tréner Nových Zámkov s premiérou bez bodov
zdroj: hcslovan.sk

Sporný moment náhodného gólu Meszároša. Nový tréner Nových Zámkov s premiérou bez bodov

Na Nové Zámky nemali slovanisti práve najlepšie spomienky. Po tom, čo bratislavský klub opustil KHL a vrátil sa do Tipsport ligy, pokrstil Zimný štadión Ondreja Nepelu v aktuálnej sezóne duel práve proti tomuto súperovi. V ňom sa zrodila nečakaná prehra 6:7, pričom "belasí" prehajdákali náskok 5:3. V utorok ale v rámci predohrávky 50. kola vrátilo mužstvo z hlavného mesta požičané svojmu súperovi.

Výhra 2:1 v domácom prostredí bola ale poriadne vydretá. Zverenci Romana Stantiena prehrávali už v tretej minúte 0:1 a vyrovnať sa im podarilo v 36. minúte zásluhou štvrtého gólu 19-ročného mladíka Jakuba Urbáneka v aktuálnej sezóne. Obrat domácich pred 3276 divákmi dokonal skúsený obranca Andrej Meszároš v 45. minúte. Nastalo vykúpenie. Išlo totiž o jeho prvý presný zásah v aktuálnej sezóne. "Je jedno, kto dá gól. Dnes to tam padlo mne, ale myslím si, že to aj tak tečoval ich hráč, čiže bol viac-menej náhodný. Strieľali sme, dorážali sme a padlo to tam. Našťastie sme vyhrali za tri body," tešilo sa slovanistické číslo 88 po zápase. A malo sa prečo. Hostia totiž intenzívne dobiedzali a intenzívne si išli aspoň po bod. "Neviem, čo sme začali robiť po góle v tretej tretine, úplne sme prestali hrať svoju hru. Nemali sme tretieho hráča hore a oni z toho mali prečíslenia a nejaké šance, ale brankár nás podržal. Bolo to vydreté víťazstvo," zhodnotil Meszároš.

Radosť Andreja Meszároša
Radosť Andreja Meszároša z prvého sezónneho gólu. (foto: hcslovan.sk)

Pre Slovan bolo najdôležitejšie, že v prvom ligovom zápase po reprezentačnej prestávke navýšil náskok na čele tabuľky, v ktorej doposiaľ nazbieral 46 bodov a kraľuje celkovému poradiu. Tréner Stantien za to ďakoval aj Vladislavovi Habalovi. "V prvých štyroch minútach sme mali dve čisté šance, ale nepremenili sme ich. Dostali sme taký náhodný gól a po ňom sme sa dostávali pod tlak. V ďalšom priebehu sa hra prelievala zo strany na stranu. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia, chceli sme to upokojiť, ale myslím si, že súper ešte viac zabral a vytvoril si gólové šance, brankár nás však podržal. Sme radi, že sme po reprezentačnej prestávke získali tri body," zhodnotil stretnutie lodivod Bratislavčanov, ktorí ťahajú sedemzápasovú šnúru bez prehry, pričom z ostatných 13 duelov prehrali iba jeden raz.

Svojím výkonom sa zaskvel v stretnutí aj gólman Nových Zámkov Matej Kristín, ktorý predviedol v bránke hostí 28 úspešných zákrokov. Po zápase si pochvaľoval zmenu trénera, keď Nové Zámky prišiel vzkriesiť ešte pred prestávkou nový tréner Miroslav Mosnár. "Asi jediní sme trénovali dvojfázovo a vedeli sme prečo. Dnes sme tu chceli niečo uhrať, nastúpili sme aktívne, všetci jazdili, bojovali a podarilo sa nám dať prvý gól, čo bolo dôležité," poznamenal Kristín, ktorý sa napokon z bodov netešil a neodpustil si menšiu kritiku rozhodcov. Víťazná trefa Meszároša sa totiž dlhšie analyzovala a podľa neho nemala byť uznaná. "Pri ich víťaznom góle išlo o takú spornú situáciu. Všetci boli v bránkovisku, nemal som čas sa postaviť, keďže som mal hokejky prekrížené cez betóny. Preto neviem, čo pozerali arbitri na videu, isto tam bol na mňa faul," netajil výčitky smerom k verdiktu "pruhovaných" 29-ročný gólman.

Matej Kristín (Nové Zámky)
Matej Kristín mal 28 úspešných zákrokov, na body to nestačilo. (foto: hcslovan.sk)

Miroslav Mosnár síce nadelil svojím zverencom dvojfázové tréningy a Nové Zámky sa v Bratislave ukazovali v dobrom svetle, no napokon sa pri svojej premiére na novozámockej trénerskej lavičke netešil z bodov. "Myslím si, že sme celkom slušne korčuľovali a fyzicky sme držali so súperom krok. Dali sme len jeden gól, hoci sme mali viac šancí, no nepremenili sme ich. Hodnotím to však pozitívne. Chalani robili to, čo sme ostatný týždeň trénovali a verím, že na to nadviažeme v ďalších zápasoch," skonštatoval po utorkovom zápolení ku svojej premiére Mosnár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia