spravy.sk spravy.sk

Bývalí spoluhráči ocenili Chárov prínos: Urobil z nás lepších hráčov
zdroj: TASR/APaaaaaa

Bývalí spoluhráči ocenili Chárov prínos: Urobil z nás lepších hráčov

Panteri z Floridy prehrávali v nočnom súboji na ľade Bostonu už 0:4, no potom predviedli parádny obrat, ktorý zavŕšili víťaznými samostatnými nájazdmi. Medzi tých, ktorý prejavovali v hale TD Garden najväčšiu radosť, bol rozhodne útočník Noel Acciari.

V prípade 27-ročného Američana išlo o návrat do dôverne známeho prostredia, veď práve v tejto hale zažil pred necelými štyrmi rokmi svoj debut v NHL. Pri tejto príležitosti si zaspomínal na to, ako sa ho vtedy ujal kapitán Zdeno Chára.

„Si nervózny?
“ opýtal sa vtedy Chára nováčika povolaného z farmy v Providence.

Acciari prikývol a budúci člen Siene slávy mu na to odvetil, že nervózny je aj on. A to hral pritom už svoju osemnástu sezónu v profilige.

„Povedal mi, že akonáhle vybehnem na ľad, tak tá nervozita pominie a mám hrať svoju hru,“
spomína Acciari.

Práve takéto prejavy líderstva si cení nejeden jeho súčasný či bývalý spoluhráč.

Boston - Philadelphia (Chára, Halák, Raffl)
Boston - Philadelphia (Chára, Halák, Raffl) (TASR/AP)


„Vo vzťahu k mladým hráčom je úžasný. Počas posledných štyroch sezón som sa od neho naučil veľmi veľa,“
zdôraznil Acciari, ktorý zamieril pred aktuálnou sezónou z Bostonu na Floridu.

Podobné slová vyslovil aj Frank Vatrano. Dvadsaťpäťročný útočník strávil v tíme Bostonu tri sezóny a do tímu Panthers ho vymenili počas sezóny 2017-18. Teraz prispel k málo vídanému obratu gólom na 2:4.

„Zdeno je jedným z najväčších profesionálov, akého som vo svojej kariére zažil,“
zdôraznil Vatrano. „Spôsob, akým sa správa k spoluhráčom na ľade i mimo neho, je jednoducho neuveriteľný. Aj keď má voľno a nie je na štadióne, snaží sa o zlepšenie. Túto mentalitu následne prenáša na ostatných ľudí okolo seba. Je obdivuhodné, ako hrá vo svojom veku. Všetci to vidia a inšpiruje ich to. To, že dokáže stále odohrať toľko minút, je výsledkom jeho práce mimo ľadu. Je to pravý profesionál a aj ku mne sa správal fantasticky.“

Vatrano ďalej doplnil, že mal na vlastné oči možnosť sledovať, ako sa stal zásluhou vplyvu Cháru z Brandona Carla z neskúseného nováčika elitný obranca.

„Brandon prišiel do tímu ako neskúsený nováčik. Chára si ho vzal pod svoje ochranné krídla. To, že je teraz Carlo takým hráčom, je z veľkej miery dielom Zdena. Z pohľadu adaptácie na ligu a v rámci progresu mu pomohol výraznou mierou,
“ dodal Vatrano.

zdroj: nhl.com

zdroj: masllive.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia