spravy.sk spravy.sk

Oceliari angažovali Květoňa, čakajú od neho zvýšenie údernosti ofenzívy
zdroj: jäzva

Oceliari angažovali Květoňa, čakajú od neho zvýšenie údernosti ofenzívy

Útočné rady hokejistov HC Košice posilnil pred piatkovým derby v Michalovciach Čech Dávid Květoň.

"Využil som kontakty z českej extraligy a David má za sebou tri vydarené sezóny vo Vítkoviciach. Ide o veľmi schopného útočníka, ktorý by mal pomôcť našej ofenzíve. Verím, že jeho príchodom sa prebudia aj ďalší útočníci. Sľubujeme si od neho dôraz, agresivitu, je to výborný korčuliar a vie strieľať góly. Kontrakt znie do konca sezóny, ale sympatické je, že David by tu rád ostal aj dlhšie. Poznám ho z Chomutova a je to charakterovo dobrý chlapec. Hráč vhodný aj do nepohody. Pre mňa je preto záhadou, že ho neoslovil žiadny český klub. Pre nás je to však pozitívne, pretože takto ho máme tu," okomentoval príchod Květoňa do Košíc športový manažér Jan Šťastný.

Tridsaťjedenročný útočník draftovaný v roku 2006 New Yorkom Rangers prichádza do metropoly východu z Třinca. V poslednom období však hosťoval v prvoligovom Frýdku-Místku.

"Košice majú každý rok veľké ambície a mojim cieľom bude zapadnúť do tímu a byť prospešným hráčom," uviedol Květoň po prvom tréningu s "oceliarmi". "Teraz som istý čas nebol na ľade a aktuálne som tri týždne bez zápasu. Chvíľku sa teda možno budem hľadať. Bez toho, aby som sa púšťal do hodnotenia, v slovenskej extralige to bude určite ťažšie ako v prvej lige v Česku."


Tréner Peter Draisaitl očakáva od svojho krajana pomoc v ofenzíve tímu: "My sme sa o Davida snažili už v lete. Teraz bol k dispozícii a tuším, že bude pre nás svojimi schopnosťami veľmi nápomocný. My tých gólov veľa nedávame a on ich dávať vie. Pamätám si ho z českej extraligy a bol to vždy veľmi nebezpečný hráč s citom pre streleckú pozíciu. Toto od neho potrebujeme a očakávame."

V najvyššej českej súťaži odohral Květoň vyše 600 zápasov, v ktorých nastrieľal cez 200 gólov. Po kanadskom Gatineau a fínskom Oulu pôjde len o jeho tretie zahraničné pôsobisko. "Som si vedomý toho, že ma sem berú ako posilu a očakávajú sa odo mňa góly. Verím, že toto očakávanie naplním," pridal Květoň.

David Květoň reprezentoval Česko na dvoch majstrovstvách sveta dorastu i juniorov a neskôr absolvoval aj osemnásť zápasov v seniorskom národnom tíme. Premiéru v košickom drese absolvuje čerstvá posila Oceliarov už v zajtrajšom súboji na ľade Michaloviec.

"Hovoril som s Honzom Šťastným a trénerom Draisaitlom a viem, že to bude zaujímavé derby vo vypredanej hale. Ja sa celkovo teším na novú súťaž. V rámci prípravy som hral proti viacerým slovenským klubom a vždy to boli kvalitné zápasy. Vraj je to ofenzívnejšia liga a tak sa na to teším," skonštatoval 31-ročný útočník, ktorý našiel v šatni aj viacero známych mien. "Hrával som proti Haščákovi, Skokanovi či Slovákovi. S Dávidom sme boli dokonca na kempe po drafte. Celkovo som hrával s množstvom Slovákov a spomínam na nich veľmi rád. Napríklad na Tršku, Baranku či Slobodu. Vo Vítkoviciach sme si užili pekné časy."


V tíme Košíc už naopak nebude pokračovať útočník Michal Murček, ktorý sa vrátil do Martina. "Bol s nami len pár dní a do zápasu naskočil po dvoch dňoch. Potrebovali sme ho spoznať viac, ale jeho agenti nechceli pristúpiť na skúšku. Ja to z pohľadu jeho rodiny chápem, ale ak by sme mu mali dať zmluvu, museli sme mať predsa len väčší prehľad o jeho možnostiach," uviedol Draisaitl, ktorého doplnil Šťastný. "Michala sme skúšali a mali sme o neho záujem. Chcelo to však dlhšiu skúšku a on i jeho agent to videli inak. V každom prípade mu ďakujem za pomoc v období, keď sme mali zranených hráčov. Z pohľadu tejto sezóny ešte počítame s návratom Juraja Bezúcha, ktorého sme uvoľnili na hosťovanie do Trenčína a našim záujmom je získať ešte jedného skúsenejšieho obrancu. Mapujeme trh, no musíme sa pohybovať v istých finančných mantineloch. Na rovinu hovorím, že si nemôžeme vyskakovať. Našou úlohou je venovať priestor aj našim mladým hráčom z klubových štruktúr."

David Květoň (20 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia