spravy.sk spravy.sk

Rozbehnutí Žochári získali Miklíka, zastaviť sa ich pokúsi Dubnica
zdroj: foto jäzva

Rozbehnutí Žochári získali Miklíka, zastaviť sa ich pokúsi Dubnica

Devätnáste kolo Slovenskej hokejovej ligy púta pozornosť predovšetkým ťahákmi Dubnica - Topoľčany a Martin Skalica. Jasného favorita má duel v Bratislave, oveľa vyrovnanejšie by to malo byť v Leviciach a v Žiline.

Zápas kola: Dubnica - Topoľčany

Favorit kola: Bratislava

Čierny kôň kola: Žilina

Otázka kola: Dokáže Dubnica seknúť víťaznú šnúru Topoľčian?

HK Vitar Martin - HK Skalica - 18.00 h

Obe strany zvládli návrat po reprezentačnej prestávke na výbornú. Martin uspel v šlágri proti Dubnici (4:3), Skalica vybojovala cenné víťazstvo 3:2 po nájazdoch v Bratislave. Streleckú hokejku objavil Dušan Klučiar, ktorý strelil oba góly v riadnom hracom čase a skóroval aj v sérii nájazdov. Záhoráci majú celkovo výbornú fazónu, veď vyhrali trikrát v rade a predtým priviezli bod z Topoľčian. V prvom vzájomnom zápase predviedli Turčania obrat z 0:1 na 2:1. Celkovo vyhral Martin posledných päť vzájomných duelov v rade a so Skalicou prehral naposledy v riadnom hracom čase 11. októbra 2015. Skaličania sa pýšia najlepšími presilovými hrami v lige, keď využili takmer 29 percent početných výhod.

Náš tip: 1X

HK Levice - HK ‘95 Považská Bystrica - 18.00 h

Tabuľkových susedov z dolnej polovice tabuľky delí päť bodov. Lepšie sú na tom Levice, no nováčik momentálne nezažíva dobré obdobie. Tím z Tekova ťahá šesťzápasovú sériu prehier a v stredu prehral doma so Spišskou Novou Vsou aj napriek vedeniu 2:0. Podobnú sériu prehier ťahali aj Panteri. Tí si však náladu po piatich porážkach vylepšili výhrou 3:2 na ľade Trnavy. V prvom vzájomnom súboji vyhrala Považská Bystrica 6:3.

Náš tip: X2

MsHK DOXXbet Žilina - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Žilinčania utrpeli v stredu tretiu prehru v rade (Topoľčanom podľahli 3:5) a ich využitie presilových hier na úrovni 11 percent je najhorším v lige. Nateraz nepomohol ani návrat ostrieľaného zadáka Tomáša Nádašdiho. Spišiaci môžu byť spokojní výrazne viac. Po triumfe 5:2 nad Trnavou priviezli výhru 4:3 z Levíc a v tabuľke sa delia o tretiu priečku s Martinom. V prvom vzájomnom zápase vyhrali doma hladko 5:1.

Náš tip: X2

MHK TSS GROUP Dubnica - HC Topoľčany - 18.00 h

Piata Dubnica hostí druhé Topoľčany a domáci stoja pred neľahkou úlohou - zastaviť mašírujúcich Žochárov. Tí vyhrali šesťkrát v rade a z posledných 16 zápasov vyhrali 15. Svoje útočné rady navyše najnovšie vystužili o útočníka Michela Miklíka. Zle však nehrá ani Dubnica, ktorá prišla tesnou prehrou 3:4 v Martine o štvorzápasovú šnúru víťazstiev. Črtá sa teda šláger ako bič!

Náš tip: X2

Bratislava Capitals - HK Gladiators Trnava - 18.30 h

V tomto prípade je všetko jasné. Prvý hostí posledného a 36-bodový tabuľkový rozdiel hovorí jasnou rečou. Gladiátori prehrali päťkrát v rade a v prvom vzájomnom zápase prehrali 3:8. Akýkoľvek bodový úlovok hostí by predstavoval senzáciu.

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia