spravy.sk spravy.sk

McDavidov hetrik pomohol chudobným
zdroj:

McDavidov hetrik pomohol chudobným

Šiesty hetrik Connora McDavida v NHL nepomohol iba tímu Oilers k víťaazstvu 6:2 nad Coloradom, ale aj miestnej komunite.

Deň po šesťbodovom výkone najväčšej hviezdy Olejárov odniesli predstavitelia klubu čiapky zozbierané z ľadu tým menej finančne situovaným.

"Naša hala Rogers Place je situovaná v centre a vo svojom susedstve tak máme viaceré sociálne zariadenia," uviedla riaditeľka sociálnej nadácie Oillers Natalie Mincklerová, podľa ktorej bolo z ľadu vyzbieraných cez 300 čiapok. "Vždy keď strelí hráč hetrik, odovzdávame tieto čiapky organizáciám v meste."


"Ráno nám volali, že prídu a prinesú čiapky. Keďže ide o tradíciu, naši klienti už vedeli, že sa môžu tešiť na nové čiapky a vďačia za ne Connorovmu hetriku," uviedla Kate Halseyová z komunitného centra Misia Nádej. 

V prípade Oilers nejde o ojedinelú akciu a podujatia pre miestnu komunitu organizuje pravidelne. Už teraz sa napríklad pripravuje na tradičnú vianočnú charitatívnu akciu. 

"Naša nadácia vznikla v roku 2001 a odvtedy sme prispeli na charitu v oblasti Severná Alberta sumou cez 4,3 milióna dolárov," uviedla Mincklerová. 


Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia