spravy.sk spravy.sk

Banská Bystrica padla v pohronskom derby. Hrnka: Dnes sa tam diali divné veci
zdroj: Lukáš Urbašík

Banská Bystrica padla v pohronskom derby. Hrnka: Dnes sa tam diali divné veci

Banská Bystrica prehrala po zápase v Trenčíne (1:2pp) aj dôležité pohronské derby so Zvolenom (1:2). Duel plný vyhrotených momentov a vylúčení rozhodla prvá tretina, v ktorej Zvolenčania dokonale potrestali chyby „baranov“ a získali rozhodujúci náskok, ktorý si udržali až do konca.

Bystričania začali zápas aktívne, no vietor z plachiet im zobral už v šiestej minúte Marco Halama a veľmi zlú prvú tretinu z pohľadu domácich podčiarkol druhý a rozhodujúci gól z hokejky Miloša Kelemena. Oba zásahy Zvolenčanov padli po veľkých chybách Banskej Bystrice, ktorá napriek tomu, že prestrieľala Zvolen, dokázala streliť len jediný gól v samom závere. „Myslím si, že sme hrali dobre, urobili sme nejaké chyby v prvej tretine, ale chalani bojovali počas celého zápasu. Zvolen je veľmi dobré mužstvo, dnes to bolo stretnutie s play-off príchuťou, fyzicky náročné, škoda tých dvoch chýb v úvode,“ zhodnotil zápas domáci obranca Jordon Southorn, ktorý si bol vedomý veľkých kiksov v obrane. 

V derby nebola núdza o ostré osobné súboje (foto: Lukáš Urbašík)

Podobný názor zdieľal po zápase aj Tomáš Hrnka, ktorý taktiež tvrdil, že konfrontáciu rozhodla nevydarená prvá tretina, v ktorej domáci inkasovali dva rýchle góly. „My sme v prvej tretine hrali lepšie ako Zvolen, no, nanešťastie, sme spravili dve chyby, z ktorých nám Zvolen strelil dva góly, inak okrem toho žiadne šance nemali. Keď však prehrávate 0:2, potom sa vám už hrá ťažko. Aj my sme mali šance a mohli sme lepšie využiť presilovky, bohužiaľ, nepodarilo sa nám to,“ načrtol problém Bystričanov domáci útočník, ktorý si myslí, že emócie v nedeľnom šlágri boli až priveľké. Diváci totiž videli niekoľko pästných súbojov, súboje telo na telo a dohromady až 155 trestných minút, ktoré rozhodcovia udelili aktérom na obidvoch stranách. „V poslednej dobe si nepamätám podobný zápas ako dnes, bolo v ňom dosť veľa emócií a diali sa tam divné veci. Myslím, že pre divákov je takýto duel určite zaujímavý, len škoda, že sa nám dnes nepodarilo zvíťaziť.“

Hráči Zvolena vyškolili Banskú Bystricu z efektivity, veď v celom zápase vystrelili na Tylera Beskorowaneho len 20-krát, pričom domáci mali až o desať striel viac. Domáci sa však zmohli len na jediný gól v závere stretnutia a všetky ostatné šance pochytal vynikajúci Tomáš Tomek. „Mali sme šance počas zápasu, samozrejme, že v posledných piatich minútach sa už zápas ťažko otáča. Mali sme tam v závere aj presilovku, ale oni vedeli, že musíme strieľať a dobre nám to blokovali. Ale ako som povedal, všetci naši chalani odviedli dobrú robotu, musíme mať hlavy hore a sústrediť sa na ďalší zápas,“ nevešal hlavu Jordon Southorn, ktorý pochválil svojich spoluhráčov. 

Marek Slovák si opäť obliekol dres Banskej Bystrice (foto: Lukáš Urbašík)

Do Banskej Bystrici sa opäť vrátil aj Marek Slovák, ktorý pri absencii Hohmanna a Luntera posilnil „baranov“ v boji proti Zvolenu. Pre šikovného útočníka mal tento zápas špeciálnu príchuť, veď pohronské derby si vyskúšal aj ako hráč HKM v sezóne 2011/2012. „Ja si takéto stretnutia vychutnávam a užívam si ich. Som rád, že som si mohol opäť zahrať takýto zápas, chýbali mi to takéto vybičované emócie. Pamätám si tieto derby zápasy ešte z pôsobenia vo Zvolene, ale aj v Nitre som hral plno podobných meraní síl,“ povedal na margo derby atmosféry Marek Slovák, ktorý na záver aj stručne zhodnotil nedeľné stretnutie: „Myslím si, že to bol veľmi náročný zápas plný osobných súbojov. My sme boli v hre až do konca, škoda, že sa nám nepodarilo skôr streliť ten kontaktný gól.“

Banská Bystrica - Zvolen (17.11. 2019) (33 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia