spravy.sk spravy.sk

Topoľčany ho príjemne prekvapili. Ponukám zo zahraničia sa však Miklík nebude brániť
zdroj: facebook.com/hctopolcany.official

Topoľčany ho príjemne prekvapili. Ponukám zo zahraničia sa však Miklík nebude brániť

Úvod sezóny mu nevyšiel podľa predstáv. Michel Miklík si po trojročnej odmlke opäť obliekol dres Slovana Bratislava, tentoraz si však nezahral v KHL, ale po návrate "belasých" do Tipsport ligy pokračoval v slovenskej najvyššej súťaži. S orlom na drese sa mu ale podarilo streliť v pätnástich stretnutiach iba jeden gól a k nemu pridať aj sedem asistencií. To mu ale nestačilo k spokojnosti. Vo veku 37 rokov usúdil piešťanský rodák, že potrebuje zmenu pre znovuobjavenie stratenej formy.

Úspešný krídelník, ktorý získal tri extraligové tituly, sa upísal druholigovému hokejovému klubu HC Topoľčany. "Oslovilo ma vedenie Topoľčian spolu s trénerom a ponúkli mi možnosť hrať za klub a príležitosť zatrénovať si. Vzhľadom na to, že som momentálne bez trvalého angažmánu a bývam neďaleko v Piešťanoch, ma táto ponuka potešila a uvítal som ju. Topoľčany teraz čakajú náročné zápasy, takže mi to určite príde vhod. Dúfam, že tímu, ktorý tak dobre šľape a má to dobre rozbehnuté, pomôžem v týchto stretnutiach," hovoril Miklík v rozhovore pre oficiálny web "Žochárov".

Dlhoročný reprezentant SR a držiteľ striebra z pamätných MS 2012 prišiel do tímu s najvyššími ambíciami. Veď Topoľčany sa aktuálne nachádzajú na druhom mieste v priebežnej tabuľke Slovenskej hokejovej ligy (SHL) so 44 bodmi a iba dvojbodovou stratou na lídra Bratislava Capitals, oproti ktorému majú k dispozícii zápas navyše. Samotný Miklík si však pochvaľuje najmä partiu a dobré zázemie. "Som tu ešte len pár dní ale musím uznať, že to tu šľape naozaj výborne. Čo som veľmi milo prekvapený. Od tréningov cez partiu v šatni po trénerov. Pocity sú výborné," netajil nadšenie hokejista, ktorý odohral medzi elitou 544 zápasov (143+126).

Skúsenosti má už aj s druhou najvyššou súťažou. Potvrdil to aj v ostatnom zápase Topoľčian na ľade Dubnice (3:2), v ktorom strelil druhý gól hostí hneď pri svojej premiére. Žlto-červený dres si však podľa všetkého nebude obliekať dlhodobo. Tri roky pred štyridsiatkou má ambície ešte nakuknúť do zahraničia. "Momentálne sa sústredím na Topoľčany a uvidím, čo bude ďalej. Môžu to byť dva, ale aj desať zápasov. Všetko bude závisieť od ponúk, ktoré prídu. Ak sa vyskytne zaujímavá ponuka zo zahraničia, tak ju budem určite zvažovať," netají Miklík, ktorý nastupoval aj za ruský Amur Chabarovsk, fínsky JYP Jyväskylä, českú Kometu Brno či v predošlej sezóne francúzsky Rouen. Ako sa mu páčilo v "krajine galského kohúta"?

Michel Miklík (Topoľčany)
Michel Miklík v topoľčianskom drese. (foto: hctopolcany.sk)

"Myslím si, že prvé tri-štyri top tímy vo Francúzsku by sa dali porovnať s úrovňou v našej extralige, hoci je náročné to komparovať. Ale vo zvyšných tímoch je značný rozdiel v úrovni. V klube Rouen bola vysoká profesionalita, úroveň aj zázemie. Postúpili sme v Lige majstrov do play-off, vyradili sme Norimberg aj Hradec Králové. Ale keby som mal hodnotiť francúzsku ligu ako takú, tak určite vo viacerých smeroch zaostáva za našou extraligou. Ale to bude viac menej postavením hokeja ako takého v tejto krajine. Priorita sa dáva futbalu, do hokeja sa toľko peňazí neinvestuje," približuje Miklík a na záver posiela priaznivcom "Žochárov" jasný odkaz. "Budem sa snažiť potešiť fanúšikov a čo najviac pomôcť topoľčianskemu tímu v nasledujúcich zápasoch. V každom prípade som vďačný za túto príležitosť."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia