spravy.sk spravy.sk

Úprimné priznanie Bezúcha: Do Košíc som išiel pre peniaze, chcem ostať v Trenčíne
zdroj: jäzva

Úprimné priznanie Bezúcha: Do Košíc som išiel pre peniaze, chcem ostať v Trenčíne

Predošlú sezónu strávil v Česku. V najvyššej súťaži u našich západných susedov si Juraj Bezúch obliekal dres Hradca Králové, neskôr zamieril na hosťovania do Slavie Praha aj Dukly Jihlava. Po jednej menej vydarenej sezóne sa 25-ročný útočník rozhodol pre návrat na Slovensko.

Rodák zo Skalice a odchovanec tamojšieho hokeja mal predovšetkým na výber dve možnosti - vrátiť sa do Trenčína, z ktorého sa porúčal do zahraničia čí upísať sa ambicióznemu projektu Košíc, ktoré chcú po kratšej odmlke znovu získať tipsportligový titul. Zvolil si druhú ponúkanú možnosť. Po štrnástich zápasoch však pre slabšiu produktivitu z úvodných štrnástich kôl (1+5) zamieril na hosťovanie pod Čákov hrad. Podľa jeho vlastných slov to malo prísť skôr. Rozhodol však dôležitý faktor - peniaze.

"Otvorene poviem, že pred sezónou som mal viaceré ponuky, a teda nielen z Košíc, ale i z Trenčína. Pre Košice som sa rozhodol pre lepšie finančné podmienky, nakoľko mám ženu a rodinu. Dnes už viem, že som sa hneď na začiatku mal riadiť tým, čo som cítil a mal som počúvať svoje srdce, ktoré chcelo ísť do Trenčína," úprimne priznal Bezúch pre oficiálny web Dukly.

Za žlto-červených odohral dva zápasy, v ktorých sa už stihol raz presadiť aj gólovo. Návrat do známeho prostredia inicioval on sám. V metropole východu nebol šťastný. "Priznám sa, že primárna iniciatíva, čo sa týka príchodu do Trenčína, prišla z mojej strany. Už dlhšiu dobu som sa v Košiciach necítil dobre, nebol som tam šťastný. Požiadal som preto manažéra, či by som mohol prestúpiť do Trenčína. Nakoniec mi bolo umožnené prísť aspoň na hosťovanie a uvidíme, ako to celé dopadne po ukončení prestupového obdobia," pokračoval Bezúch.

Ten už v sezóne 2017/2018 nahliadol s duklistami do finále TL, z ktorého si Trenčania odniesli strieborné medaily. Sám úprimne priznáva, že podobný úspech by chcel zopakovať práve s Duklou a, ak to bude možné, nevracať sa už na východ Slovenska. "Poviem to narovinu – chcel by som tu zostať do konca sezóny a chcel by som tu dokončiť to, čo sme pred dvomi rokmi nedokončili. Je tu skvelá partia, úžasní hráči v každom veku. Viem, že treba ísť krok po kroku, ale veľmi rád by som si s Duklou zahral minimálne semifinále," vyznal sa Bezúch.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia