spravy.sk spravy.sk

Dokázali to, čo nedokázala ani legendárna zlatá dynastia
zdroj: foto TASR-AP

Dokázali to, čo nedokázala ani legendárna zlatá dynastia

Zdalo by sa, že vytvoriť klubový rekord v klube New York Islanders bude v dnešnej dobe nemožné. Väčšinu historických mét tohto klubu totiž stanovila jedinečná dynastia Ostrovanov, ktorá získala v úvode 90-tych rokov minulého storočia štyri Stanleyho poháre.

Islanders boli v tom čase dominantnou silou NHL a súperi sa pred nimi triasli. Ani partii okolo Briana Trottiera či Mika Bossyho sa však nepodarilo to, čo dokázali súčasní zverenci Barryho Trotza

Ostrovania v súboji proti Pittsburghu Penguins dvakrát prehrávali a tridsať sekúnd pred koncom tretej tretiny inkasovali vyrovnávajúci gól na 3:3. Nič z toho ich však nezastavilo na ceste za predĺžením šestnásťzápasovej bodovej série.

Doterajší rekord držali práve tímy z rokov 1978, 1980 a 1982, ktoré dokázali zhodne zabodovať v pätnástich dueloch v rade. Súčasný tím Islanders vyhral z posledných šestnástich stretnutí pätnásť a raz získal bod po prehre s Pittsburghom po predĺžení. Po slabšom štarte do sezóny sa tak hráči New Yorku vyhupli už na druhú priečku Východnej konferencie.

„Je to krásne, obzvlášť, ak sa nám to podarilo v klube s takou históriou,“
vyslovil sa obranca Scott Mayfield. „Nebolo ľahké stanoviť nový rekord. My sme to však dokázali a som na to hrdý. Takto však chceme pokračovať ďalej.“


Islanders predviedli počas tejto série niekoľkokrát schopnosť reagovať na negatívny vývoj zápasu. Až v ôsmich prípadoch totiž inkasovali gól ako prví.

“Je to coolové,
“ teší sa útočník Anthony Beauvillier. „Táto partia vytvorila novú históriu. A počas celej tejto série sa výborne zabávame.“

Tréner Barry Trotz však napriek víťazstvu nebol úplne spokojný. Sám totiž dobre vie, že v tomto zápase nemali Islanders venovať divíznemu rivalovi ani bod.

„Ja osobne na tú sériu až tak nepozerám a ani sa necítim tak, ako keby sme vyhrali toľko zápasov v rade,“
hovorí útočník Mathew Barzal. „Beriem to jednoducho tak, že za sebou máme prvú štvrtinu sezóny. Boli tam zápasy, v ktorých sa nám nedarilo, boli zápasy, v ktorých sme si našli cestičku k víťazstvu. Tak tomu bolo aj v posledných troch zápasoch. Nebolo v nich všetko ideálne, ale zabojovali sme a strelili sme potrebné góly.“Tréner Trotz pridáva: „Dôležité je, že tento tím poctivo pracuje deň čo deň. Hráči zo seba vydávajú maximum a toto je cesta správnych Ostrovanov.“

Status hrdinu si tentoraz prisvojil Brock Nelson, ktorý vo svojom 500. zápase kariéry strelil posledné dva góly svojho tímu. Najprv skóroval gól na 3:2 a potom rozhodol v predĺžení.

A ako dlho ešte séria Islanders potrvá: „O to sa nestaráme. Musíme uvažovať od striedania k striedaniu. Ak by sme si pomútili hlavy sériou, tak by to nebolo správne. Nezáleží na tom, čo robí druhý tím, my sa musíme starať o svoju hru,“ uzavrel Barzal.

zdroj: nhl.com

Zdroj: NYpost.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia