spravy.sk spravy.sk

Nemôžeme si myslieť, že príde Kris Versteeg ako mesiáš a zachráni nás, varuje Bažány
zdroj: facebook.com/hknitra

Nemôžeme si myslieť, že príde Kris Versteeg ako mesiáš a zachráni nás, varuje Bažány

Nitre sa nedarí. Hokejový klub spod Zobora prehral už vo štvrtom zápase po sebe, hoci si v nedeľu na domácom ľade ukoristil aspoň bod. Obhajca striebra v priebehu stretnutia prestrieľal Duklu 38:26, dva razy dotiahol náskok súpera z Trenčína, napriek tomu sa ale musel zmieriť s prehrou.

Skóre duelu 24. kola otvoril v deviatej minúte Juraj Bezúch, sekundu pred koncom prvého dejstva však vyrovnával Daniil Fominykh. Podobný husársky kúsok sa bielo-modrým podaril aj v tretej tretine. 57. mnúta patrila zásahu Brandona Aldersona, avšak Trenčania prišli o plný bodový zásah smolne 50 sekúnd pred koncom po zakončení Judda Blackwatera. Výborný záver však v očiach trénera Mariána Bažányho neodčinil zlý a málo agresívny úvod.

"Nemali sme dobrý vstup do zápasu prvých osem minút. Hoci si o tom vždy hovoríme, znovu sme strácali puky a neboli na nich silní. Trenčín lepšie korčuľoval, potom sme mali pár šancí, zlepšili pohyb a hrali agresívnejšie. Nie je možné, aby sme v šiestej minúte mali prvý hit, nie som s tým spokojný," netajil 44-ročný lodivod svoje výčitky. Nitrania potom zlepšili pohyb, trénera však mrzel iný fakt - nevyužili ani jednu z piatich ponúknutých presilových hier.

"Hrali fyzicky a dostávali sme sa do viacerých šancí, držali sme puk a mali pár striedaní, kedy sme hrali ten agresívny hokej, ktorý chceme hrať. Z celkového hľadiska sme ale na preislovkách veľmi dlho držali puk, nedostali sa k vyloženej strele, potom dostali druhý gól a mužstvo v našej situácii, keď sa na každý gól musíme strašne narobiť, bojovať o každý gól, sa nevzdalo a zatlačilo Trenčín. Podarilo sa nám to prelomiť a vyrovnali sme," opisoval hektický záver stretnutia Bažány.

Nitra napriek ďalším šanciam inkasovala, znovu z hokejky Aldersona. "Predĺženie je už riziko. Andrej Kollár vo vyloženej šanci netrafil bránku a po ďalšom striedaní sme inkasovali. Videl som ale u nás krok dopredu s tým, že musíme byť lepší v defenzíve." Bažányho však nemôžu úplne tešiť ani ofenzívne rady. Tím spod Zobora okupujúci desiatu priečku má druhý najhorší útok v Tipsport lige (53 strelených gólov). Zmení to dvojnásobný držiteľ Stanleyho pohára Kris Versteeg, ktorý si čoskoro na seba oblečie bielo-modrý dres? "Mám vysoké očakávania od každého. Nemôžeme si myslieť, že príde Kris Versteeg ako mesiáš a zachráni nás. Každý jeden hráč je zodpovedný a musí za zlepšiť bez ohľadu na to, či príde alebo nie. Určite bude pre nás prínosom, ako by bol pre každé mužstvo. Každý jeden hokejista ale musí o jeden-dva kroky pridať a zlepšiť sa," varuje Bažány.

Nitra - Trenčín
Nitra - Trenčín (foto: facebook.com/hknitra)

Výrazne spokojnejší boli po nedeli Trenčania, ktorí vyhrali už piaty ligový duel po sebe. Cítili však, že z Nitry si môžu zobrať aj tri body. "Veril som po góle na 2:1, že dotiahneme zápas do víťazného konca a za tri body. Žiaľ, dostali sme gól, Nitra si za tým išla a vyrovnala, také veci sa stávajú. Z môjho pohľadu sme boli o gól lepší v predĺžení a zaslúžene triumfovali," vyjadril sa kouč duklistov Ján Pardavý. Vyzdvihol zaujímavý zápas, ktorý bol však podľa neho rozkúskovaný a hra pre viacero prerušení nebola plynulá. Zaujal však aj iný fakt - kapitánske "céčko" niesol na drese Kanaďan Graeme McCormack.

"Milan Bartovič bol rozkorčuľovaný tesne pred odchodom do Nitry a povedal, že sa necíti na hru pre zdravotné problémy. Nechcel som pridávať prácu masérom, aby museli prešívať 'A' na 'C', preto sme ho dali Graemeovi. On si ho zaslúži, i keď nechcem úplne, aby zahraniční hráči boli kapitáni. Toto musia zvládnuť aj domáci,"
vysvetlil Pardavý.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia