spravy.sk spravy.sk

Slovanisti po drvivej výhre krotili eufóriu, v kabíne Detvy hrobové ticho
zdroj: Michal Šášky/Hokej.sk

Slovanisti po drvivej výhre krotili eufóriu, v kabíne Detvy hrobové ticho

Možno aj výsledok sezóny sa na konci novembra podarilo uhrať bratislavskému Slovanu, ktorý hostil na Štadióne Ondreja Nepelu nevyspytateľnú Detvu. Hostia sa na najväčšom slovenskom hokejovom štadióne predstavili po prvý raz v histórii, latku však nechali poriadne nízko.

Keď prídu Detvania do hlavného mesta opäť, zrejme sa nebudú musieť báť horšej skúsenosti. Slovanisti vyhrali 11:0, keď nastrieľali v druhej a tretej tretine dokopy desať gólov. Fanúšikovia si to na tribúne patrične užili, v šatni Slovana však bolo cítiť pokoru. Nik sa z nikoho nevysmieval, nebola cítiť žiadna prehnaná eufória. „Samozrejme, že to poteší, ale to každé víťazstvo. Za takýto výsledok sú rovnaké body, akoby sme vyhrali o jeden gól. Nemám ani tak radosť z jedenástich gólov, ako hlavne z toho triumfu po dvoch prehrách. Vrátila sa pohoda do mužstva, to je najdôležitejšie,“ povedal pre HOKEJ.sk obranca Slovana Martin Štajnoch.

Dvadsaťdeväťročný obranca i útočník Milan Kytnár sa vrátili po chorobách do tímu, obaja si zlepšili osobné štatistiky. Štajnoch tromi bodmi za gól a dve asistencie – rovnako ako Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek či za tri asistencie Slovinec Matič Podlipnik – Kytnár získal dva body, rovnako ako Andrej Meszároš, Eduard Šedivý a Marek Sloboda. „Našou úlohou bolo hlavne ustrážiť si ich prvú formáciu, ktorá je nebezpečná. Zápas v Detve bol náročný, rovnako aj náš prípravný duel pred sezónou. Podobný priebeh sme čakali aj doma,“ hovoril najproduktívnejší slovanista v zápase Štajnoch.

Slovan - Detva (Tomáš Zigo, Marek Šimko)
Detvu nevzpružilo ani osem vylúčení Slovana, ani šarvátky na ľade, či na tribúne. (foto: TASR)

Nič pritom nenasvedčovalo, že by sa zápas mohol zmeniť na exhibíciu, prvú tretinu Slovan vyhral o jeden gól, obaja brankári mali rovnaký počet zásahov, Detva sa príkladne vyhýbala trestnej lavici. Mali sme aj v prvej tretine dosť príležitostí, len sme ich nepremenili. Tým sme ich vlastne my sami držali v tom zápase. Na to si musíme dávať v budúcnosti pozor. Keď sme to ale v úvode druhého dejstva zlomili a náskok narastal, prirodzene sme mali na hokejkách väčší pokoj. Vedeli sme však, že budú bojovať až do konca. To nás nútilo hrať tiež. Pomohlo nám, že sme v tretej tretine mali štyri presilovky a polovicu z nich využili. Ono to nakoniec môže vyzerať ako exhibícia, ale rozhodne to nebol jednoduchý duel, zakončil obranca belasých.

Neznalý by šatňu hostí po zápase hľadal v útrobách štadióna len ťažko. Hostia si zavreli dvere, počuť nebolo ani hlásky. Napokon sa pred médiá postavil rodený Bratislavčan Martin Chovan, ktorému, pochopiteľne, veľmi do reči nebolo. „Je úplne zbytočné sa k tomuto vyjadrovať. Dostať jedenásť gólov, to je neprijateľné, neúctivé. Prvá tretina možno ešte spĺňala nejaké kritériá, ale nebola ani vyrovnaná, iba sme ju neprehrali vysoko. To, čo sa však na ľade dialo od druhej tretiny, to je hanba. Nikomu sa dnes nebude dobre spať. Dúfam, že chalanov to hnevá rovnako ako mňa. Či sa z toho dokážeme poučiť, či budeme vedieť prijať nejaké dôsledky, to ukážu najbližšie dni,“ povedal útočník Detvy.

Skúsený útočník opakovane vyzval na vyvodenie zodpovednosti. Premiéru Detvy si na štadióne v Bratislave určite predstavoval rodák z hlavného mesta inak. „Nevnímal som ten zápas nijak špeciálne, už som odohral proti Slovanu niekoľko zápasov ako súper, aj na tomto štadióne. Ťažko sa mi však po prehre 0:11 uvažuje nad tým, či sa na tento zápas tešila kabína. Zjavne, asi nie dosť,“ uzavrel pre HOKEJ.sk Chovan.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia