spravy.sk spravy.sk

Presilovka ako nevýhoda? Trenčín inkasoval už ôsmy gól v početnej výhode
zdroj: foto jäzva

Presilovka ako nevýhoda? Trenčín inkasoval už ôsmy gól v početnej výhode

Trenčianska Dukla mala pred súbojom s Popradom najlepšiu formu zo všetkých extraligistov – zverenci Jána Pardavého vyhrali šesť zápasov za sebou. Siedmy nepridali, hoci nad kamzíkmi viedli po 20 minútach 1:0 gólom kapitána Milana Bartoviča. Potom však prišiel výrazný herný obrat hostí.

Prím hrala druhá formácia Podtatrancov Svitana – Zagrapan – Takáč, ktorá dokopy pozbierala sedem bodov a postarala sa o všetky štyti góly svojho mužstva. Zhodne dvakrát sa presadili kapitán Svitana i center Zagrapan. Druhý menovaný napodobnil svoj kúsok zo stredy, kedy strelil takisto dva góly do siete Nových Zámkov. „Som rád, že mi to tam padá. Celá formácia hrá v posledných zápasoch dobre. Konečne sme dosiahli na triumf, pri ktorom sme vyhrali o viac ako jeden gól. Boli sme nielen efektívni, ale i účelní v hre dozadu. Podržal nás brankár Patrik Nechvátal, ktorý výborne zaskakuje za zraneného Tomáša Vošvrdu. Ak máte istotu vzadu mužstvo hrá hneď inak, viac si verí. To bol presne náš prípad,“ konštatoval Zagrapan.

Radosť mal i jeho tímový kolega a kapitán Patrik Svitana. „Vynikajúci zápas. Berieme tri body, čo nás veľmi teší. Ak chceme byť v prvej šestke musíme zbierať body z podobných zápasov. Hráme kolektívne a jednoducho, čo je základ úspechu,“ poznamenal Svitana, ktorý je i trojnásobný majstrom sveta v hokejbale.

Marek Zagrapan po góle

Ak by bola v našej lige vyhlásená súťaž o najrýchlejšieho korčuliara, určite by bol adeptom na triumf Milan Bartovič. Domáci líder a muž s „C“ na drese strelil v 14. minúte otvárací gól zápasu, nik zo spoluhráčov ho však nenapodobnil. „Musíme si priznať, že sme prehrali s lepším súperom. Od druhej tretiny sme boli všade o krok neskôr, prehrávali osobné súboje nielen vo vlastnom pásme. Neostáva mi nič iné, ako Popradu zablahoželať k víťazstvu.“

Dukla prišla o sériu šiestich výhier, počas ktorej sa radovala nad Zvolenom, Bystricou, Budapešťou, Michalovcami, Nitrou a Miškovcom. Až prišla popradská STOP-ka. „Musíme sa vrátiť oboma nohami pevne na zem. Hrať s pokorou, tvrdo pracovať,“ konštatoval Bartovič.

Jeho mužstvo zlomil gól zo 41. minúty. Dukla pritom vstupovala do tretej tretiny s ideálnou šancou na strelenie vedúceho gólu – mala výhodu presilovky. No namiesto 2:1 bolo 1:2, keď hostia využili brejk v oslabení zásluhou Zagrapana. „Tam sa zápas rozhodol. Bol to už ôsmy gól, ktorý sme dostali pri vlastnej presilovke, to sa nemôže stávať. Musíme našu hru zjednodušiť a najmä nevymýšľať. Posledný hráč na modrej nemôže robiť kľučku, keď hrozí brejk,“ priznal.

Dukla je v spomenutej štatistike negatívnym lídrom súťaže. Okrem Popradu inkasovala gól v oslabení aj od Michaloviec, Banskej Bystrice, Nitry, dokonca dvakrát od Zvolena a Liptovského Mikuláša.

Trenčianska presilovka je pritom šiesta najlepšia v lige. Zo 118 možností v nej strelili Pardavého zverenci 19 gólov, čo je 16% využitie.

Zápas sa hral 29. novembra, teda v deň, kedy by Pavol Demitra oslavoval 45. narodeniny. Legendárny útočník, ktorý prišiel o život pri leteckom nešťastí Lokomotivu Jaroslavľ pred ôsmimi rokmi, bol ikonou trenčianskeho hokeja. Fanúšikovia nad striedačkami rozprestreli transparent: „Všetko najlepšie kapitán“ aj s jeho číslom 38.

„Od rána som tento dátum a moment registroval. Čo k tomu však povedať?“
odkázal Bartovič. Odmlčal sa, zvážnel a pozrel smerom k nebu...

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia