spravy.sk spravy.sk

Nováčikom mesiaca november sa stal Cale Makar
zdroj: TASR

Nováčikom mesiaca november sa stal Cale Makar

Obranca Cale Makar z hokejového klubu Colorado Avalanche sa stal nováčikom mesiaca november v zámorskej NHL. Dvadsaťjedenročný Kanaďan nazbieral v štrnástich zápasoch 16 bodov (7+11), strelil tri víťazné góly a mal desať plusových bodov.

Ďalšími kandidátmi na ocenenie boli obranca New Yorku Rangers Adam Fox, obranca Vancouveru Canucks Quinn Hughes, center Caroliny Hurricanes Martin Nečas, pravý krídelník Buffala Sabres a nováčik mesiaca október Victor Olofsson a obranca Pittsburghu Penguins John Marino.

Makar sa stal historicky piatym obrancom nováčikom, ktorý v jednom kalendárnom mesiaci strelili aspoň sedem gólov. Naposledy to v januári 1989 dokázal v drese NY Rangers Brian Leetch. Šestnásť kanadských bodov ako nováčik v jednom miesiaci pribudlo naposledy na konto Alexejovi Žitnikovi v marci 1993. Tri víťazné góly v jednom mesiaci dal ako vôbec prvý obranca nováčik.

V NHL debutoval Makar počas uplynulého play off, keď hneď vo svojom prvom zápase strelil v zápase s Calgary Flames víťazný gól. V tejto sezóne je s 26 bodmi (8+18) v 26 zápasoch najproduktívnejším nováčikom celej NHL.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia