spravy.sk spravy.sk

Hviezdami novembra McDavid, MacKinnon a P. Kane
zdroj: TASR/AP

Hviezdami novembra McDavid, MacKinnon a P. Kane

Connor McDavid z Edmontonu Oilers, Nathan MacKinnon z Colorada Avalanche a Patrik Kane z Chicaga Blakhawks sa stali hviezdami hokejovej NHL v mesiaci november.

Center Edmontonu McDavid ako prvá hviezda mesiaca zaznamenal v 14 novembrových zápasoch svojho tímu 13 gólov a 26 bodov. "V siedmich zápasoch nazbieral viac než jeden bod, vrátane hetriku v zápase proti Anaheimu 10. novembra a šesťbodového zápisu v zápase proti Coloradu 14. novembra,“ pripomína portál nhl.com. V spomínanom zápasu proti Mighty Ducks pokoril McDavid 400 bodovú hranicu v kariére. Dvojnásobný držiteľ Art Ross Trophy vedie tabuľku produktivity v celej NHL, v aktuálnej sezóne nazbieral 49 bodov.

MacKinnon, stredný útočník Colorada ako druhá hviezda mesiaca nazbieral body v 10 zo 14 zápasov "lavíny". Najvýraznejšie v trojici zápasov so štvorbodovým ziskom – 7. novembra proti Nashvillu, 12. novembra proti Winnipegu a 29. novembra proti Chicagu. Jeho 25 novembrových bodov je maximum v prípade bodového zisku hráča Avalanche v období jedného kalendárneho mesiaca od marca 2000, keď Joe Sakic nazbieral 26 bodov.

Pravý krídelník Chicaga Patrik Kane sa stal treťou hviezdou mesiaca za 24 bodov, ktoré nazbieral v 15 zápasoch, vo všetkých mal bodový zápis. Góly zaznamenal v desiatich zápasoch, v šiestich prípadoch nazbieral viac než jeden bod, trojbodový zápis sa mu podaril v troch zápasoch. Šnúra 15 zápasov s bodovou bilanciou je treťou najdlhšou sériou v jeho kariére.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia