spravy.sk spravy.sk

Banská Bystrica nestratila v dvojzápase s Miškovcom ani bod. Šille: Kľúčové dnes boli presilovky
zdroj: Lukáš Urbašík

Banská Bystrica nestratila v dvojzápase s Miškovcom ani bod. Šille: Kľúčové dnes boli presilovky

Majstrovská Banská Bystrica zvládla dvojzápas s Miškovcom na výbornú, keď po piatkovom triumfe na ľade súpera, nezaváhala s maďarským súperom ani na domácom ľade a vo vyrovnanom dueli zvíťazila 4:2.

Domáci Bystričania začali druhý zápas s Miškovcom aktívnejšie a ujali sa vedenia. Na začiatku druhej tretiny však „medvedi“ dokázali vyrovnať a herne sa červeno-bielym vyrovnali, z čoho pramenil aj ich druhý gól, ktorým otočili skóre vo svoj prospech. „Barani“ však dokonale využili svoje presilovkové príležitosti a ďalšími troma gólmi v početnej výhode dokázali otočiť vývoj zápasu. „Nerozbehli sme duel tak dobre ako v Miškovci, tam bol ten výkon od nás trochu lepší. Dnes sme museli doháňať nepriaznivý stav, ale myslím, že sme hrali dobre. Od druhej tretiny sme už vo všetkých smeroch boli lepším tímom,“ povedal po zápase Timotej Šille, ktorý si otvoril strelecký účet v bystrickom drese, keď uzatváral skóre duelu na 4:2. 

Timotej Šille včera strelil svoj prvý gól v drese Banskej Bystrice (foto: Lukáš Urbašík)

„Som rád, že som prelomil tú šnúru bez streleného gólu a, že sme vyhrali obidva zápasy s Miškovcom. Kľúčové boli dnes určite presilovky, tie naše nám vyšli veľmi dobre. Aj v hre päť na päť sme boli určite lepším tímom, akurát nám to tam nepadlo. Sme však radi za tie presilovkové góly a dúfam, že budeme takto pokračovať aj v ďalších zápasoch,“ povedal spokojný Šille, ktorý vyzdvihol najmä úspešnosť domácich v početnej výhode, veď Bystričania strelili všetky góly v presilovkách.

Víťazný gól Banskej Bystrice strelil, ako inak, v presilovej hre druhý najproduktívnejší hráč súťaže Jordon Southorn. „Myslím, že to bol dobrý zápas z našej strany. Hrali sme s nimi predvčerom, takže sme vedeli, čo od nich môžeme očakávať. Oni majú veľmi dobrý prechod do útoku, takže sme sa ich snažili napádať, hlavne v strednom pásme. Miškovec hral dnes veľmi dobre, síce nás dnes ničím neprekvapili, no majú šikovných hráčov. V poslednom zápase im chýbal tuším Dudás a Beauvillier, ktorý bol zranený, no teraz už hrali a boli na ľade cítiť. To bol ten jediný rozdiel medzi piatkovým a dnešným stretnutím. Vedeli sme, že hrajú dobre dopredu aj dozadu a zápas rozhodli presilovky, ktoré nám vyšli lepšie,“ povedal pre hokej.sk kanadský obranca. 

Hostia z Miškovca síce viedli, no v zápase napokon nezískali ani bod (foto: Lukáš Urbašík)

Miškovec bol vo včerajšom stretnutí vyrovnaným súperom pre trojnásobného majstra, no napriek tomu si z tohto dvojzápasom neodniesol ani jediný bod. Tréner Miškovca Marcel Rodman, však svojich hráčov po zápase pochválil a vyzdvihol najmä zlepšený výkon oproti piatkovému duelu. „Prvých pätnásť minút bola Banská Bystrica jasne lepšia. Skórovala v presilovke. V druhej tretine sme sa zlepšili, hrali sme veľmi dobre a mali aj veľké šance. Brankár Bystrice svoj tím podržal. Skórovali sme rýchlo v tretej tretine, potom sa dve minúty nedialo nič, následne sme boli vylúčení a Banská Bystrica to potrestala. V presilovkách dnes domáci vyhrali zápas. Ja som rád, že moji zverenci hrali dobre, určite lepšie ako dva dni dozadu, čiže s týmto som spokojný a vidím veľa pozitív. Samozrejme, s prehrou spokojný nie som,“ zhodnotil zápas kouč Miškovca.

Patrik Lamper otváral skóre duelu (foto: Lukáš Urbašík)

Banská Bystrica - Miškovec (1.12.2019) (28 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia