spravy.sk spravy.sk

V Nitre pršali plyšáky, v Calgary to bola hotová lavína, v Hershey padol rekord (VIDEO)
zdroj: jäzva

V Nitre pršali plyšáky, v Calgary to bola hotová lavína, v Hershey padol rekord (VIDEO)

K predvianočnému obdobiu patria tradične aj rozličné charitatívne akcie.

V Nitre nahádzali diváci počas zápasu proti MAC Budapešť na ľadovú plochu okolo tisíc hračiek. Radosť domácich z pekného počinu však napokon skalila prehra 1:2 po predĺžení.

Akcia v Nitre dopadla výborne, no v tomto smere je už roky elitou klub Calgary Hitmen. To, čo sa udialo v rámci zápasu WHL proti Red Deer, sa nedá nazvať inak ako plyšový hurikán. O jeho rozpútanie sa postaral gólom Carson Focht. Mimochodom, aj v tomto prípade podľahol domáci tím súperovi v predĺžení. 

Práve tento klub vytvoril vlani svetový rekord, keď na ľad dopadlo 29 635 hračiek.

Majú mať teda už teraz obavy o výsledok aj fanúšikovia Michaloviec? Dukla totiž chystá podobnú akciu na 6. decembra (zápas proti Miškovcu). 

A ak už hovoríme o plyšovom šialenstve, tak na svete je aj nový svetový rekord, o ktorý sa postarali fanúšikovia Hershey Bears.

Počas nedeľného domáceho zápasu v zámorskej AHL s Hartfordom Wolf Pack (4:3 pp) zahádzali ľadovú plochu 45.650 plyšovými medvedíkmi a ďalšími hračkami, čím vylepšili vlastný rekord (34.798) z minulého roka. Svedkom unikátnej udalosti bol aj slovenský obranca v službách Hershey Martin Fehérváry. Priaznivci tímu z Pensylvánie sa opäť zapojili do charitatívnej akcie s názvom CommunityAid Teddy Bear Toss, keď po prvom góle svojho mužstva zahádzali hraciu plochu v Giant Center plyšovými medvedíkmi. 

Plyšovú salvu spustil presný zásah švédskeho beka Christiana Djoosa z 9. minúty. Charitatívna akcia prerušila duel na takmer 30 minút, do odpratávania ľadu sa zapojili aj samotní hráči. Plyšové medvedíky boli určené na dobročinné účely, poputujú do 40 miestnych organizácií ako sú školy, detské kluby a kostoly. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia