spravy.sk spravy.sk

Ozval sa ďalší napadnutý hráč: Averyho mal kopnúť Crawford
zdroj:

Ozval sa ďalší napadnutý hráč: Averyho mal kopnúť Crawford

Po kauze trénera Billa Petersa, ktorý mal počastovať rasisticky podfarbenou vetou Akima Alia a fyzicky napadnúť Michala Jordána, vyrukoval z obvinením na ďalšieho trénera NHL bývalý útočník Sean Avery.

Podľa 39-ročného Kanaďana ho mal počas jeho pôsobenia v Los Angeles kopnúť tréner Marc Crawford, ktorý je momentálne asistentom v Chicagu Blackhawks.

„Predchádzalo tomu jedno tréningové cvičenie. Nahadzoval som puk, no ten nešťastie zaplachtil a trafil Crawforda do hlavy. Výsledkom bolo šesť stehov. Neskôr ma potom kopol počas zápasu,“
posťažoval sa Avery pre New York Post.

Incident sa mal prihodiť 23. decembra 2006 počas zápasu medzi LA a Nashville Predators. Avery vtedy spôsobil vylúčenie za šiestich hráčov na ľadovej ploche a Predátori to využili na strelenie gólu.

„Nabudúce mi zakrič,“
povedal Avery po návrate na striedačku. Crawford sa v tej chvíli rozbehol smerom k nemu a zakričal: „Uvedomuješ si, že stojím na konci striedačky?“ Nasledovať mal kopanec, po ktorom ostala na tele hráča očividná stopa.

Vo februári 2007 potom Averyho vymenili do New Yorku Rangers za Jasona Warda, Marca-Andre Clichea, Jana Mareka a dvojicu prospektov. Crawford bol trénerom Kings v rokoch 2006 až 2008 a po tom, čo sa dvakrát nedostal do play-off, nasledoval vyhadzov a presun do Dallasu Stars.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia