spravy.sk spravy.sk

Časovaná bomba vybuchla. Laco: Plocha štadióna je reálne po životnosti
zdroj: jäzva

Časovaná bomba vybuchla. Laco: Plocha štadióna je reálne po životnosti

Mužstvá boli pripravené, rozhodcovia tiež, diváci sa tešili na súboj s atraktívnym súperom. Zápas medzi Liptovským Mikulášom a Košicami sa však ani nezačal a o jeho osude sa rozhodne neskôr.

„Dôvodom je nespôsobilosť ľadovej plochy,“ objasnil príčinu neodohrania zápasu manažér MHK 32 Liptovský Mikuláš Milan Čanky. „Jedna časť ľadovej plochy jednoducho nie je dostatočne mrazená. Ide o miesto v kúte. Riešili sme to od obeda, no problém sa odstrániť nepodarilo a rozhodcovia tak predčasne ukončili zápas.“

Podľa prevádzkovateľa JL Arény Jána Laca predstavoval problém s chladením časovanú bombu, ktorá vybuchla v najmenej vhodný čas.

„Plocha zimného štadióna je reálne po životnosti. Tri mesiace sa ju snažili naši ľadári držať v akom takom stave. Robili maximum a točili služby, aby bol ľad v poriadku. Strojovňa beží naplno, to isté sa týka chladenia. Netýka sa to celej plochy, ale istej oblasti, ktorá nie je dostatočne chladená. Bohužiaľ, teraz sa to už nepodarilo dať do dobrého stavu a rozhodca posúdil plochu ako nevhodnú,
“ skonštatoval Ján Laco.

Rozhodcovia opravujú ľad
jäzva (jäzva)
Podľa Čankyho sú problémy s chladením dlhodobého charakteru, no takýto vážny problém sa doposiaľ neobjavil.

Plocha bola naozaj nespôsobilá a bolo by to o ohrození zdravia. Spísal sa zápis. Vyjadrili sa všetky strany a podľa regulí to vyzerá na kontumáciu. My sme však tento technický problém nespôsobili a verím preto, že sa s Košicami dohodneme na náhradnom termíne. Je to moje zbožné prianie. Rovnako tak verím, že ďalší zápas už budeme môcť odohrať,“ zaželal si Milan Čanky.

Najbližší domáci zápas majú odohrať Liptáci v nedeľu proti Budapešti a natíska sa tak samozrejme otázka, či sa podarí problém odstrániť.

„Je na to spôsobilá servisná firma, ktorá sa na to zajtra pozrie. Chodia sem na pravidelné servisné úkony a verím, že nájdeme riešenie, ktoré tento problém vyriešiť. Tak, aby sme mohli sezónu dohrať bez väčších problémov,
“ dodal Ján Laco.

"Bola tam kašovitá vrstva snehu, ktorá sa nechce prilepiť na pôvodnú vrstvu ľadu. Je tam naozaj riziko zranenia, pretože je tam takmer vidieť betón. To by nemohol nikto riskovať. Skúšali sme počkať do sedemnástej, ale rozhodcovia sa rozhodli správne. Tam naozaj nie je ľad, iba kaša snehu," okomentoval situáciu s ľadovou plochou kapitán Liptákov Rudolf Huna. "Pre nás je to samozrejme veľká nepríjemnosť. Pri najlepšom to odohráme v inom termíne, hrozí nám aj kontumácia. Nikoho z nás to teda neteší."

Ľahko získané body by netešili ani Košičanov. Podľa kapitána Dávida Skokana však ide o situáciu, ktorú jednoducho ovplyvniť nemôžu: "Nie je to chyba nás a ani domácich. Jednoducho zlyhala technológia. Bola tam naozaj ľadová kaša a plne súhlasíme s tým, že na tomto by sa to odohrať nedalo. Snažili sa to opraviť do poslednej chvíle a chápem preto, že nám to neoznámili skôr."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia