spravy.sk spravy.sk

Turek sa tešil zo zlatého bodu, Král: Zaslúžili sme si vyhrať
zdroj: foto: jäzva

Turek sa tešil zo zlatého bodu, Král: Zaslúžili sme si vyhrať

Presne týždeň po hrozivom výsledku 0:11 nastúpili hokejisti Detvy na ďalší zápas proti bratislavskému Slovanu. A nabudení Podpoľanci dokázali, že keď majú svoj deň, dokážu hrať vyrovnanú partiu aj s tímami z čela tabuľky. Priebežnému lídrovi tabuľky podľahli 1:2 po samostatných nájazdoch, no mohli brať aj viac ako jeden bodík.

„Pristúpili sme k tomu úplne inak než v Bratislave,“ tešil sa z výkonu Zdeněk Král, autor jediného gólu domácich. „Hrali sme výborne, napádali sme, súper nemal väčšie šance, v druhej a tretej tretine sme Slovan prehrávali. Škoda, druhý bod sme si zaslúžili viac. No taký je hokej a dopadlo to tak, ako to dopadlo.“ V čom bol iný duel v Bratislave a v Detve? „Určite sme mali lepší pohyb. Predsa len, v Detve je menší ľad. Hrali sme jednoduchšie, plnili sme to, čo sme mali stanovené. To je gro zápasu. Bol to jeden z našich najlepších výkonov v sezóne,“ priznal český legionár.

O motiváciu mali Detvania rozhodne postarané. Veď priebežnému lídrovi Tipsport ligy mali po spomínanej nakladačke čo vracať. „Vraveli sme si, že to veľmi rýchlo hodíme za hlavu, stane sa, že zápas nevyjde. Chceli sme od začiatku makať naplno. Aj keď proti nám nastúpi silný tím, ak dodržujeme to, čo si povieme, môžeme niečo uhrať,“ dodal Král.

Zdeněk Král
Zdeněk Král (foto: jäzva)

„Podali sme vysoko nadpriemerný výkon. Som veľmi rád, že sme s takým kvalitným súperom dokázali takto zahrať,“ tešil sa tréner Turek na pozápasovej tlačovej konferencii: „Od brankára po posledného hráča si vážim chalanov, čo ukázali. Je to pre nás zlatý bod po tom, čo sme na Slovane prednedávnom totálne vybuchli. Všetci hrali výborne a disciplinovane. Aj preto sme bodovali.“

Detva stále nenastupuje v kompletnom zložení. Ako pokračuje rekonvalescencia zranených hráčov? „Andersons bol už dnes na ľade v teplákoch, ale to vidím ešte tak na mesiac. Tomáš Klíma ešte vôbec a Laco Ščurko sa zatiaľ pripravuje na suchu, na ľad ešte nie je pripravený,“ zhrnul stav maródov na záver Turek.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia