spravy.sk spravy.sk

Chýbajúci priestor vrátil Václava z Azúrového pobrežia späť pod Tatry
zdroj: foto jäzva

Chýbajúci priestor vrátil Václava z Azúrového pobrežia späť pod Tatry

Keď odchádzal v lete spod Tatier na francúzske Azúrové pobrežie, hovoril útočník Rastislav Václav o chuti okúsiť niečo nové a tešil sa na svoju prvú vážnejšiu seniorskú zahraničnú skúsenosť. Tá však bola napokon pomerne krátka a sviatočnú kapustnicu si už vychutná v teple domova.

„Dôvod návratu je jednoduchý – nehrával som toľko, koľko by som chcel. Mal som niečo sľúbené, ale nedostával som taký priestor na ľade a preto som sa rozhodol odísť,“ okomentoval svoj odchod z francúzskeho Nice 21-ročný útočník.

V drese „orlov“ nastúpil v najvyššej francúzskej súťaži v šestnástich stretnutiach, v ktorých zaznamenal iba dve asistencie. K výraznejšiemu presadeniu sa mu chýbala väčšia minutáž.

„Inak nemôžem povedať nič zlé. Liga to bola kvalitná. Veľa sa tam korčuľovalo a veľmi sa mi páčilo aj samotné mesto. Pláž, more, bola to taká športová dovolenka. Iste, myslel som si, že tam vydržím dlhšie, ale taký je hokejový život,
“ pousmial sa Václav, ktorý sa po návrate na Slovensko upísal prvoligistovi zo Spišskej Novej Vsi. „Plánujem tu zostať do konca sezóny a byť pre Spišskú platným hráčom. Chlapci ma prijali v šatni super a verím, že sa nám bude dariť.

Rastislav Václav (2)


Svoj tohtosezónny debut v drese „Novejši“ absolvoval v stredajšom súboji proti Bratislave. K zisku bodu za prehru 4:5 po predĺžení prispel asistenciou pri otváracom góle Matúša Havrilu.

„Z mojej strany to bol náročný zápas. Päť dní som totiž nebol na ľade a tak som sa do toho dostával za pochodu. Postupom času to však išlo lepšie,“
odprezentoval svoj osobný pocit Rastislav Václav. Z pohľadu výsledku sa v ňom miešali pocity. Spišiaci mali favorita na lopate, veď za stavu 4:3 dostali po faule Erica Sellecka na Lukáša Nováka príležitosť päťminútovej presilovky, ktorú umocnil dvojminútový trest Lukáša Bohunického za hákovanie. V presile piatich proti trom tak odohrali celé dve minúty. Namiesto piateho gólu však nechali uniknúť Mareka Slováka a ten vyrovnal.

„Pre zápasom by sme bol proti Bratislave určite brali. Nie je zlý, ale je nám jasné, že sme mohli brať aj tri. Mrzia hlavne tie presilové hry. Tam sme to mali definitívne zlomiť,“
dodal s povzdychom v hlase nový muž v zostave Spišskej Novej Vsi Rastislav Václav pre hokej.sk.

Spišská Nová Ves - Bratislava Capitals (4.12.) (148 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia