spravy.sk spravy.sk

Súboj o piatu priečku na Spiši, ťahákom aj tretia bitka o Strečno
zdroj: foto jäzva

Súboj o piatu priečku na Spiši, ťahákom aj tretia bitka o Strečno

Mikulášske 25. kolo Slovenskej hokejovej ligy ponúka atraktívne duely na Spiši a v Martine, či nepredvídateľný duel v Dubnici. Pozície jasných favoritov zaujmú prvé dva tímy tabuľky.

Zápas kola: Martin - Žilina

Favorit kola: Topoľčany

Čierny kôň kola: Levice

Otázka kola: Nájdu Spišiaci do tretice recept na Skalicu?

HK Spišská Nová Ves - HK Skalica - 17.30 h

Súboj dvoch 39-bodových tímov predstavuje priamy boj o piatu priečku. Spišiaci zabodovali v posledných troch zápasoch, pričom v stredu mali na lopate Bratislavu (4:5 pp). Záhoráci odohrali tri domáce zápasy v rade a po dvoch víťazstvách nestrelili ani gól Topoľčanom. Vo vzájomných zápasoch tejto sezóny dominuje Skalica, ktorá vyhrala 6:2 vonku a 5:3 doma. Najúspešnejším strelcom týchto zápasov bol trojgólový Dávid Okoličány. 

Náš tip: 1

HK Vitar Martin - MsHK DOXXbet Žilina - 18.00 h

Obaja súperi majú za sebou dva domáce víťazné zápasy proti relatívne slabším súperom. Martinčania zdolali osemnástku 6:2 a následne sfúkli Považskú Bystricu 11:2. Žilina uspela proti Trnave (7:5) a Leviciam (4:2). Gólom sa v dôverne známom prostredí uviedol žilinský navrátilec Michal Kokavec. Ten pôsobil v minulosti na oboch stranách Strečna a takýchto bitiek už zažil viacero. V aktuálnej sezóne sa rivali stretli dvakrát pod Dubňom a v oboch prípadoch uspeli hráči Vitaru (3:2 sn a 2:1). 

Náš tip: 1

MHK TSS Group Dubnica - HK Levice - 18.00 h

V Dubnici majú od pohody ďaleko. Zverenci Jozefa Zavadila síce po troch prehrách vyhrali, no triumf 4:3 po predĺžení v Trnave je v podstate stratou. Levice naopak po štyroch víťazstvách neuspeli v Žiline. V prvom vzájomnom stretnutí udolala Dubnica nováčika 6:5 po predĺžení, v odvete v Tekove vyhrala 5:2. Až štyri góly strelil v týchto zápasoch Michal Kokavec, ktorý je už však preč. 

Náš tip: 1

HC Topoľčany - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Ak hrá líder tabuľky s posledným, tak sú rozsiahle analýzy zbytočné. Topoľčany to potvrdili aj vo vzájomných zápasoch, v ktorých vyhrali 7:2 a 4:3 (vonku). Celkovo uspeli Žochári už v desiatich posledných vzájomných dueloch proti Gladiátorom. V domácom tíme už nepokračuje Vladimír Lantoš.

Náš tip: 1

HK ‘95 Považská Bystrica - Bratislava Capitals -18.00 h

Aj v tomto prípade by malo byť všetko jasné. Panteri inkasovali v stredu jedenásť gólov v Martine, hráči Capitals priviezli víťazstvo 5:4 pp zo Spišskej Novej Vsi. Hokejisti z hlavného mesta vyhrali vo vzájomných zápasoch 10:6 a 4:1. Za všetko hovorí aj 36-bodový tabuľkový rozdiel.

náš tip: 2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia