spravy.sk spravy.sk

Mikyska takmer predviedol Granlundovku, na zabíjačke Trenčania vymažú cédéčka
zdroj: foto TASR

Mikyska takmer predviedol Granlundovku, na zabíjačke Trenčania vymažú cédéčka

V obrovskej pohode hrá v posledných zápasoch český útočník a líder trenčianskej Dukly Josef Mikyska. Dvadsaťpäťročný odchovanec Liberca nazbieral v posledných piatich dueloch 7 bodov, celkovo ich má na konte 34, vďaka čomu je druhým najproduktívnejším hráčom ligy. O bod viac má jeho krajan Jinďrich Abdul zo Slovana.

Mikyska ukázal svoju dôležitosť aj v zápase 30. kola proti Nitre. V úvode sa najskôr zastreľoval, puk poslal i do hornej žŕdky. V 30. minúte sa už presadil, v danom momente zvyšoval na 2:0. Ako sa ukázalo, bol to i posledný gólový moment zápasu. Adam Lapšanský síce dostal v samom závere puk do bránky, ale po dlhšom skúmaní pri videu rozhodcovia gól neuznali, keďže bol dosiahnutý po vypršaní časového limitu.

"Máme tri body, to je najdôležitejšie. Čaká na nás reprezentačná prestávka, počas ktorej môžeme vypnuť, oddýchnuť, nabrať nové sily. V tabuľke to je z nášho pohľadu dobré, už len pokračovať aj naďalej v kvalitných výkonoch," zaprial si Mikyska. 

Pohodu, o ktorej hovoril, môže mužstvo nabrať aj na tradičnej zabíjačke. "Všetci sa tešíme. Aj na to, ako si vymažeme cédéčka," povedal so smiechom a pokračoval: "Z mäsa mám najradšej pekné, chudé. Ale kto vie, možno sa nechám nahovoriť aj na jaternicu. Videl som reklamy, v ktorých žiari gurmán Tomáš Statosta. Uvidíme, čo pripraví."

Center, ktorý prišiel do Trenčína pred sezónou z druholigového nemeckého Freiburgu, mal v tretej tretine na hokejke aj gól z ríše snov. Za bránkou si položil puk na palicu, zdvihol ho a lakrosovým spôsobom chcel upratať do siete. Nechýbalo veľa a zámer by mu vyšiel. 

"V roku 2011 som videl, ako takýmto spôsobom skóroval na majstrovstvách sveta v Bratislave Mikael Granlund. Už pred rokom či dvoma som zamýšľal niečo podobné, skúsil som to teraz. Sprvoti som si myslel, že je puk v sieti, ale žiaľ, bola to len bočná sieť. Netrafil som ideálne. Ale nevadí, hlavne, že sme vyhrali," povedal Mikyska s úsmevom. 

Český útočník tak nenapodobnil Andreja Svečnikova z Caroliny či slovenských hráčov Jána Sýkoru alebo Andreja Šťastného, ktorí v minulosti dokázali skórovať podobným spôsobom.Pocit radosti z gólu naopak v súboji s Duklou nezažili hráči Nitry. Možností na skórovanie mali viacero, najmä pri presilových hrách. Nevyužili však ani jednu z ôsmich. 

"Som veľmi sklamaný z nášho prístupu, najmä v prvej tretine. Tú sme totálne odflákli. Nechápem, nerozumiem. Celá príprava bola smerovaná na to, že do zápasu pôjdeme od začiatku a prišiel pravý opak," hneval sa kouč hostí Marián Bažány.

A tak sa brankár Trenčína Matej Tomek dočkal prvého čistého konta v sezóne. Pohoda sa mu hodí, veď s národným tímom zažije premiéru v najcennejšom drese na blížiacom sa turaji vo Švajčiarsku. 

"Výhra neprišla zadarmo. Vytrápili sme sa najmä pri bránení súperových presiloviek. Mali ich príliš veľa, na druhej strane som rád, že sme každú zvládli ubrániť. Do národného tímu sa teším. Poznám zopár chalanov, samozrejme, padne vhod, že na lavičku bude i tréner Ján Pardavý," poznamenal Tomek, ktorý sa môže popýšiť skvelými číslami. Po 12 zápasoch má priemer 1,74 gólu na zápas a 94,8% úspešnosť zákrokov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia