spravy.sk spravy.sk

Nováčik v reprezentácii Michal Ivan: Pozvánka ma prekvapila, neprežívam ideálne obdobie
zdroj: TASR

Nováčik v reprezentácii Michal Ivan: Pozvánka ma prekvapila, neprežívam ideálne obdobie

Medzi dvadsaťdva slovenských reprezentantov zaradili tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan v nominácii na Švajčiarsky pohár aj dvoch novicov. Premiérovej pozvánky sa dočkal brankár Dukly Trenčín Matej Tomek a obranca Pardubíc Michal Ivan.

Donedávna ešte tínedžer bol z nominácie do slovenskej reprezentácie prekvapený, keďže jeho tím figuruje na dne českej Extraligy. „Pán Šatan mi zavolal, najprv sa ma spýtal na zdravotný stav a hneď na to, či prídem na zraz. Neváhal som ani chvíľu. Bolo to však pre mňa prekvapenie, keďže výsledky na klubovej úrovni nie sú veľmi pozitívne. Určite však mám možnosť načerpať cenné skúsenosti do mojej kariéry a spravím maximum, aby som sa odvďačil za pozvánku,“ povedal na pondelňajšom zraze médiám Michal Ivan.

Banská Bystrica - Zvolen (Michal Ivan, Tomáš Matoušek)
Tri sezóny pôsobil Ivan vo Zvolene, na začiatku poslednej odišiel do kanady. Z nej sa vrátil pred touto sezónou do českej Extraligy, za Pardubice odohral dvanásť zápasov (0+0, šesť mínusových bodov). (foto: TASR)

Dynamo Pardubice sa už v minulej sezóne ťažko zachraňovalo medzi českou elitou, v aktuálnom ročníku to vyzerá na rovnaký príbeh. Pred pár týždňami klub vyhodil z tímu Slováka Mareka Hovorku. Snažili sa aj o trénera, avšak Radka Bělohlava na poslednú chvíľu dozorná rada podržala vo funkcii. S tým však nesúhlasil primátor Pardubíc ako zástupca majoritného vlastníka. Situácia už hnevá aj fanúšikov, ktorí stále stupňujú svoje protesty.

„Veci, ktoré sa ma netýkajú, sa snažím neriešiť. Samozrejme, že to vnímame a cítime tlak, ale snažím sa hľadať nejaké pozitíva a napredovať,“ poznamenal na margo klubového ródea, ktoré sám označil ako nie veľmi pozitívne. „Dostávam dosť priestoru, v tomto smere nemôžem nič povedať. Výsledky však pokrivkávajú. Ani tie individuálne nie sú podľa mojich predstáv a hlavne tie tímové nie sú ružové. Ušiel nám úvod sezóny a snažíme sa ho doťahovať, čo je náročné. Verím, že posledné víťazstvá nepretrhne reprezentačná prestávka a nadviažeme na zlepšené výsledky,“ doplnil Ivan.

Slovensko U20 smútok
Ivan to na prelome rokov dotiahol so slovenskou dvadsiatkou až do štvrťfinále MS hráčov do 20 rokov vo Vancouveri. Dnes spolu s ďalšími spoluhráčmi trieli na Švajčiarsky pohár.(foto: TASR/AP)

Do reprezentácie sa teší aj na svojich spoluhráčov z mládežníckych výberov, v nominácii je pomerne silno zastúpený ročník 1999. „V tíme sú Krivošík, Liška či Kollár, všetkých dobre poznám z mládeže a špeciálne na nich sa teším. Mladí hráči vedia vždy dodať do tímu istý drajv. Keď sa to spojí so skúsenosťami, môže vzniknúť pekný mix. Páči sa mi, že tréner preferuje filozofiu piati bránia, piati útočia. Aj keď môže mýliť, že mi stále svieti nula na bodovom konte, verím, že aj v lige sa to čoskoro zmení,“ doplnil na záver ofenzívny obranca Michal Ivan.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia