spravy.sk spravy.sk

Líšky sa ihly boja, Bátoryčkám však nahnali plnú čakáreň
zdroj: foto jäzva

Líšky sa ihly boja, Bátoryčkám však nahnali plnú čakáreň

Pri vstupe do pracoviska transfúzne stanice michalovskej nemocnice vás privíta plagát zobrazujúci pracovníčky tohto oddelenia lemovaný krvavým rámom a s nápisom „Bátoryčky“.

Vďaka ochotným darcom krvi sa spravidla nenudia, no v utorok ráno sa išli od práce potrhať. Akciu s názvom Vianočná kvapka krvi totiž prišli podporiť hokejisti Dukly a prítomnosť „líšok“ spôsobila hotovú krvnú besnotu. Pred odbernou miestnosťou sa vytvoril dlhočizný rad, ktorý tvorilo takmer šesť desiatok dobrosrdečných ľudí.

„Je to super akcia. My sami sme síce krv nedarovali, ale prišli sme podporiť všetkých ochotných darcov. Zaslúžia si pochvalu a raz sa k nim veľmi rád pridám. Aspoň zistím, akú krvnú skupinu mám, pretože momentálne to neviem. Momentálne som sa však na odber necítil,“
povedal nám útočník Marek Mašlonka.


Hokejisti tipsportligového nováčika by v utorok ráno ideálnymi darcami neboli. Ideálny darca krvi by totiž nemal pred odberom konzumovať mastné jedlá a tím Dukly absolvoval v predvečer tejto akcie súťaž vo varení guláša. To však nebol pravý dôvod toho, prečo si napokon na transfúzne kreslo nesadol ani jeden hokejista.

„Ja osobne som ešte krv nikdy nedaroval a priznám sa, že neobľubujem ihlu,“
priznal bez mučenia brankár Adam Trenčan. „Mám pred tým preto veľký rešpekt a rešpekt patrí rozhodne všetkým ľuďom, ktorí sa odhodlajú k tomuto šľachetnému činu.“To, že tvrdosť z ľadovej plochy dokáže v nemocničnom prostredí rýchlo vyprchať, potvrdil aj fínsky kanonier Ville Korhonen.

„Priznám sa, že som ešte krv nedaroval. Jediným dôvodom je fakt, že mám strach z ihiel a nemocníc. Toto veru nie je prostredie, ktoré by som vyhľadával,“
pousmial sa 32-ročný rodák z Tampere. Podporu ľudí ochotných darovať najcennejšiu tekutinu však vníma vysoko pozitívne. „Je to v prvom rade veľmi dôležitá vec. Potešilo ma, keď som videl tú dĺžku radu čakajúceho na odber. Prekvapilo ma, koľko ľudí prišlo darovať krv a všetci majú môj rešpekt.“

Michalovskí hokejisti spríjemnili ľuďom ochotným darovať krv čakanie podpismi, spoločnými fotkami či magnetkami. Príjemným bonusom pre všetkých darcov boli aj voľné vstupenky na domáci zápas Dukly proti MAC Budapešť.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia