spravy.sk spravy.sk

Stredajší program vyšperkuje ťahák v Turci
zdroj: jäzva

Stredajší program vyšperkuje ťahák v Turci

Naša najvyššia hokejová súťaž má reprezentačnú prestávku, no dianie v Slovenskej hokejovej lige neutíchlo a v rámci 26. kola dnes odohrajú päť zaujímavých stretnutí.

Zápas kola: Martin - Bratislava

Favorit kola: Skalica

Čierny kôň kola: Žilina

Otázka kola: Nájde Martin na tretí pokus recept na tím Capitals?

HK Skalica - HK ‘95 Považská Bystrica - 17.00 h

Panteri majú na svojom konte 21 bodov, Záhoráci dvakrát toľko. Favorit je teda jasný. Skaličania vyhrali tri z posledných štyroch zápasov a naposledy priviezli cenné tri body zo Spišskej Novej Vsi. Považania ťahajú sériu troch prehier, keď z trojzápasu proti silným súperom vyťažili iba bod proti Spišiakom. V oboch vzájomných dueloch uspeli "králi", ktorí vyhrali doma 10:1 a vonku 4:3.

Náš tip: 1

HK Gladiators Trnava - HK Spišská Nová Ves - 17.30 h

Aj tento zápas má jasne vyprofilovaného favorita. Posledná Trnava prehrala šesťkrát v rade, no naposledy viedla v Topoľčanoch už 6:3. Strata takejto obrovskej šance na senzáciu musela zabolieť. Spišiaci majú za sebou tri domáce stretnutia, z ktorých vyťažili iba tri body za výhru po nájazdoch proti Považskej Bystrici a prehru v predĺžení s Bratislavou. Vzájomné zápasy proti Gladiátorom však zvládli bez problémov a triumfovali v nich 6:3 (vonku) a 5:2 (doma).

Náš tip: 2

HK Vitar Martin - Bratislava Capitals - 18.00 h

Tretí Martin hostí lídra z Bratislavy a úlohou Turčanov bude zredukovať aktuálnu desaťbodovú stratu. Obaja súperi vyhrali trikrát v rade, pričom pre Capitals bola veľmi dôležitá hlavne domáca výhra 2:0 nad Topoľčanmi. Vďaka nej sa totiž vrátili na čelo tabuľky. V uplynulej sezóne dominoval vo vzájomných súbojoch Martin, no teraz sa karta otočila a Bratislava vyhrala doma 5:3 a vonku dokonca 7:1. Hráči z hlavného mesta majú druhé najlepšie presilové i oslabové hry v lige, no Vitar v tomto smere veľa nestráca. Martinčania ú po víťazstve derby proti Žiline plní sebavedomia a to by radi pretavili v prvý bodový zisk proti Capitals.

Náš tip: 1X

HK Levice - HC Topoľčany - 18.00 h

Nováčik odohral v tejto sezóne proti favorizovaným Topoľčanom dve vyrovnané stretnutia, no body ešte Žochárom neuchmatol (2:3, 1:3). Levice sa v posledných dvoch kolách predstavili v Žiline a v Dubnici a výsledkom boli dve prehry. Topoľčany prišli o krásnu štrnásťzápasovú bodovú sériu, keď nestrelili v šlágri v Bratislave ani gól (0:2). Tridsaťbodový tabuľkový rozdiel hovorí jasnou rečou.

Náš tip: 2

MsHK DOXXbet Žilina - TSS Group Dubnica - 18.00 h

Žilinčania nestačili po dvoch domácich výhrach nad Trnavou a Levicami na svojho veľkého rivala z Martina. Dubničania si po sérii slabších výsledkov napravili chuť víťazstvami nad rovnakými súpermi, čiže nad Trnavou a Levicami. Teraz sa črtá vyrovnaný súboj, aj keď siedma Žilina stráca na štvrtú Dubnicu trinásť bodov. Spôsobené je to aj vzájomnými duelmi, v ktorých vyhrali hráči TSS Group 5:2 a 2:0. 

Náš tip: 1X

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia