spravy.sk spravy.sk

Korhonen absolvoval audienciu u Santa Clausa, pri varení gulášu zaujal rolu ochutnávača
zdroj: foto Peter Brendza

Korhonen absolvoval audienciu u Santa Clausa, pri varení gulášu zaujal rolu ochutnávača

Prišiel potichučky, no už jeho vizitka dávala tušiť, že nepôjde len o posilu michalovskej Dukly, ale aj celej Tipsport ligy. Nestáva sa totiž každý deň, aby slovenský klub angažoval hráča, ktorý odohral vyše 700 zápasov vo finskej najvyššej súťaži a nastrieľal v nej vyše 100 gólov. Ville Korhonen túto vizitku potvrdzuje a po úvodných siedmich dueloch v Tipsport lige má na svojom konte výbornú bilanciu 5 gólov a 4 asistencie.

„Nikdy predtým som tu nehral a bol som preto plný očakávaní. Viem, že aj pre Michalovce ide o novú skúsenosť na najvyššej úrovni, ale myslím si, že predstavitelia klubu robia dobrú prácu,“ rozhovoril sa pre hokej.sk 32-ročný rodák z Tampere, ktorý zamieril na Zemplín z rakúskeho Villachu. Prvé dojmy sympatického Severana sú nanajvýš pozitívne. „Som tu tri týždne a zatiaľ je to veľmi príjemné. Pred týždňom za mnou pricestovala rodina a teraz sa tak cítim ešte lepšie. Všeobecne som tu však narazil na veľmi príjemných ľudí a nemám sa na čo sťažovať. Keď som napríklad potreboval zabezpečiť niečo pre dieťa, tak mi okamžite pomohli. Sú to detaily, ale svedčia o tom, že som prišiel do dobrého prostredia,“ upozorňuje Korhonen a jemne si pritom poopraví padajúce okuliare.

Odchovanec Ilvesu Tampere prišiel k Laborcu s povesťou hráča s čuchom na góly a keďže je naša Tipsport liga považovaná za ofenzívnu súťaž, priemer 0,7 gólu na zápas v jeho podaní až tak veľmi neprekvapuje.

„Do šancí sa tu dostávam o kúsoček ľahšie ako napríklad vo Fínsku, ale ako útočník sa na to rozhodne nesťažujem. Koho by nebavilo strieľať góly?“
rozosmial sa sympatický Severan, ktorý mal o Slovensku iba základné informácie. „Vedel som, že je to krajina strednej Európy a sú tu Vysoké Tatry. To bolo všetko. Poznal som však pár veľmi šikovných hráčov zo Slovenska. Vo Fínsku som hrával s Kristiánom Kudročom a Tomášom Slovákom, nebezpečným súperom bol Tomáš Záborský.“Juniorský majster Fínska sa na Zemplíne postupne udomácňuje a po prvotnom spoznávaní spoluhráčov už objavuje aj samotné mesto.

„Po nedeľňajšom zápase som si doprial tradičné slovenské jedlo, ale nepamätám si na jeho názov,
“ hovorí Ville, ktorého popis naznačuje, že by mohlo ísť o pirohy. Vysloviť to však nedokáže. „Celkovo je tu však dobrá strava. Navštívili sme niekoľko reštaurácii a zakaždým o bolo veľmi dobré.“

Práve v gastronomickom duchu odštartovala aj aktuálna reprezentačná prestávka. „Líšky“ si v rámci internej súťaže o najlepší guláš pomerali svoje kuchárske schopnosti a svojou troškou prispela aj fínska legionárska skupinka.

„Keďže som však netušil, čo to vlastne varíme, ja som tam veľa práce nemal. Mojou jedinou úlohou bolo ochutnávať
,“ pousmial sa Fín, ktorý je podľa vlastných slov z pohľadu polievok zvyknutý skôr na severskú smotanovú lahôdku pripravovanú z lososa. Tú mu manželka zaiste navarí počas blížiacich sa vianočných sviatkov, ktoré strávia Korhonenovci vzhľadom na nahustený tipsportligový program na Slovensku.

"Prvoradá je rodinná pohoda a v tomto je to určite rovnaké ako tu na Slovensku. Dobre sa najeme, zaspievame si a potom si rozbalíme darčeky,“
hovorí fínsky útočník, podľa ktorého na typickom štedrovečernom stole v krajine tisícich jazier nemôže chýbať vianočná šunka, ryba a spravidla aj moriak.

A keď je už reč o najkrajších sviatkoch roka, podľa Korhonena k nim nemá nikto bližšie ako práve Fíni.

„Nezabudnite, že úrad Santa Clausa je u nás. Za polárnym kruhom, v mestečku Rovaniemi,“
upozorňuje so širokým úsmevom michalovský útočník. Ako správny Fín, audienciu u bradatého pána v červenom kabáte má už úspešne za sebou. „Jasné, že som sa tam bol pozrieť. „Santa Claus je pravý Fín a samozrejme, že tam bol. O tom nemusíte pochybovať,“ dodáva sympaťák od kosti Ville Korhonen.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia