spravy.sk spravy.sk

Vandasa navštívil v predĺžení Tavares, Pardavý debutantov pochválil
zdroj: jäzva

Vandasa navštívil v predĺžení Tavares, Pardavý debutantov pochválil

Chýbalo máličko a vo svojom druhom turnajovom vystúpení sezóny mohli bojovať slovenskí hokejisti o prvenstvo. Po dvoch tretinách viedli v súboj proti olympijskému výberu Ruska 2:0, no potom ukázal tím zložený z hráčov KHL svoju kvalitu a vynútil si predĺženie. V ňom mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu obaja.

Jedným z tých, ktorí mali víťazstvo na hokejke, bol aj strelec nášho prvého gólu Michael Vandas. Svoju brejkovú situáciu však nepremenil a Rusi sa naopak dostali do nebezpečnej kontry.

„Trochu mi došli nohy. Ako sa hovorí, prišiel pán Tavares a bol som v betóne,
“ pousmial sa Vandas uznávajúc, že v predĺžení mu už rýchlostné súboje s Rusmi nešli tak, ako dovtedy. „Škoda toho, verím však, že si náladu vylepšíme proti Nórom. Podstatné je totiž to, čo je na konci.“

Pri spätnom pohľade však strata dvojgólového náskoku určite mrzí. „Nečakali sme, že začneme tak dobre. Viedli sme 2:0 a v druhej tretine sme mali veľa šancí. Triafali sme tyčky, niečo pochytal brankár. Škoda, pretože za stavu 3:0 by to už bolo iné. Nehrali sme však zle, napádali sme ich, ale v úvode tretej tretiny nás zatlačili a prišli vylúčenia. Neviem či to boli všetko fauly, ale stálo nás to výsledok a musíme sa z toho poučiť,“ upozornil 28-ročný Popradčan.

Michael Vandas (6)
jäzva

Súboj proti Rusom priniesol aj dve slovenské premiéry. V bránke seniorskej reprezentácie sa premiérovo predviedol Matej Tomek a podľa asistenta Jána Pardavého rozhodne nesklamal.

„Za góly určite nemôže. Chytal spoľahlivo, pôsobil pokojne a mal tam pár zázračných zákrokov. Napokon sme to nedokázali, ale jeho výkon bol skvelý,“
vyslovil spokojnosť s výkonom svojho 22-ročného klubového zverenca Pardavý.

Michal Ivan (3)
jäzva

Prvý reprezentačný štart pribudol aj na konto obrancu Pardubíc Michala Ivana.

„Nebral som to ako nejakú premiéru, pretože už mám pár reprezentačných zrazov a akcií. Nebol som teda nervózny a bral som to ako normálny zápas,“
vyslovil sa Ivan, podľa ktorého išlo o veľmi náročný zápas. „Bolo tam veľa skrytých situácií, ktoré sa na prvý pohľad nezdali ako nebezpečné, no šikovní ruskí hráči dokážu využiť aj také.“

„Ukázal dobré momenty. Pri druhom góle síce urobil zbytočnú chybu, ale hoci je mladý, pôsobil vyhratým dojmom,“ ohodnotil debut Michala Ivana tréner Ján Pardavý.

Prehra s Rusmi v praxi znamená, že zverenci trénera Craiga Ramsayho nastúpia v dnešnom zápase o tretie miesto proti Nórsku. „Nehráme finále, ale počíta sa každý zápas a určite chceme vyhrať,“ uzavrel Pardavý.

Slovensko - Olympijský výber Ruska (Visp) (149 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia