spravy.sk spravy.sk

Púchov s prvou prehrou, R. Sobota napriek prehre prvá
zdroj: jäzva

2. liga mala v sobotu 14. 12. na programe zápasy 13. kola. Najviac pútavý bol šláger medzi HC 19 Humenné a HKM Rimavská Sobota, v ktorom sa rozhodlo o priebežnom lídrovi východnej skupiny.

V prvom zápase, ktorý sa začal hrať o 17:00 nastúpila Budapešť proti Prievidzi. Tabuľkoví susedia, ktorí okupujú posledné dve priečky hrali vyrovnaný hokej. V 9. minúte otvorili Maďari skóre gólom Benkeho. Prievidza následne viedla do 58. minúty, kým Budapešť nespasil Modok. Zvíťaziť sa nakoniec podarilo Prievidzi po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci strelil Marek Mendel.

V derby zápase v Humennom sa rozhodovalo, kto pôjde na prvé miesto v tabuľke. Šláger medzi Humenným a Rimavskou Sobotou ponúkol divákom hokej, aký by ste našli možno aj v extralige. Domáci sa dostali do vedenia už 2:0 a s Rim. Sobotou to nevyzeralo dobre. Následne sa "Soboťania" vrátili späť do zápasu dvomi gólmi v priebehu jednej minúty. Humenné stratilo jednogólový náskok 42 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. Napokon ale zvíťazil domáci celok gólom Fedorka v predĺžení.

Najväčšiu gólovú prestrelku sme mohli vidieť u stále neporazeného Púchova, ktorý doma hostil Žiar nad Hronom. V prvých dvoch tretinách mohli diváci vidieť až neuveriteľných 11 gólov, čo vytvárali pozitívnu atmosféru na štadióne. Posledná tretina priniesla tri góly. Posledný z nich z hokejky Jozefa Mihalíka (Žiar nad Hronom) sekundu pred koncom rozhodol o tom, že Púchov stratil prvé body v tejto sezóne.

O prekvapenie sa postarali hráči Gelnice. Posledný celok východnej časti dokázal triumfovať nad kvalitným Trebišovom vysoko 6:1. V zápase najviac bodovali bratia Hajdukovci, ktorí vyprodukovali tri góly.

Vynikajúcu formu má túto sezónu Marek Strzyžowski z UKS MOSiR Sanok. V dnešnom zápase na ľade Liptovského Mikuláša strelil tri góly a pripísal si aj jednu asistenciu. V tohtosezónnych 13 zápasov si pripísal neuveriteľných 34 bodov.

Skupina A (západ)
PHC Budapest – HC Prievidza 3:2 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0 )

Góly: 9. Benke (Pálfi), 58. Modok (Antal, Pozsár) – 25. Greschner (Kovalík), 35. Hús (Bátora)

MŠK Púchov – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 7:8 pp a sn (3:2, 3:3, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Deneš (Pišoja, Romanov), 12. Hudík (Romanov, Trenčan), 19. Deneš (Pobežal, Dmitriev), 22. Romanov (Trenčan, Deneš), 36. Romanov (Pišoja), 39. Jakubec (Zúbek, Pšurný), 58. Zúbek (Jakubec)– 7. Jakubík (Mihalík, Dobrý), 12. Tatár (Magdolen, Srnka), 21. Molnár (Jakubík), 22. Mihalík (Dobrý, Jakubík), 31. Tatár (Srnka, Dubina), 47. Magdolen (Nádašdi), 60. Mihalík (Jakubík, Nádašdi)

MHK Dolný Kubín – HK Iskra Partizánske 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 44. Šeliga (Hricko, Sluka) - 6. Peniaška (Gašparovič), 8. Káčer (Paduch ,Cvejn), 42. Tupy (Gašparovič), 60. Káčer (Tvrdík)

Bratislavský hokejový klub – HK Brezno 7:6 (1:2, 4:2, 2:2)

Góly: 11. Glemba (Vintr, Bednarič), 24. Jaško, 24. Glemba (Bednarič, Ficel), 26. Jaško (Daráš, Jastrabík), 31. Halabrín, 57. Glemba, 60. Ernst (Daráš, Jaško) - 5. Laubert, 7. Laubert (Znak, Guttmann), 29. Pinka (Laubert, Lunter), 36. Rybár, 48. Šebest (Matzenauer), 50. Pinka

Skupina B (východ)
HC Rebellion Gelnica – HK 2016 Trebišov 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 2. Findura (Frič), 15. Kochan (Šterbák), 30. Hajduk R. (Hajduk P., Cvengroš), 38. Hajduk R. (Findura, Harendarčík), 45. Jabrocký (Hajduk R., Hajduk P.), 52. Gross (Grega, Dravecký) – 15. Bojkun (Dancsák, Stríž)

MHK Kežmarok – HK Sabinov 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

Góly: 5. Zwick (Bukovina), 7. Zwick (Bukovina, Garay), 21. Huszárik, 33. Zwick (Liubimov, Garay), 40. Garay (Bukovina, Zwick) – 10. Mišenko, 58. Mišenko (Guntáš)

HC 19 Humenné – HKM Rimavská Sobota 4:3 pp (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)

Góly: 13. Novický (Ficko, Markuš), 32. Fedorko (Novický), 38. Markuš (Vaško, Buraľ), 61. Fedorko (Vaško, Novický) – 36. Filipiak (Gábor), 37. Vilchinskiy (Moroz, Nociar), 60. Vilchinskiy (Moroz)

MHk 32 Liptovský Mikuláš B – UKS MOSiR Sanok 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Góly: 21. Halaj (Kalousek, Gregor), 30. Šoltís (Danko) – 26. Strzyžowski (Bialy), 56. Stryžowski (Rapala, Bialy), 57. Olearczyk (Rapala, Strzyžowski), 60. Strzyžowski