spravy.sk spravy.sk

Rimavská Sobota deklasovala Gelnicu v prvej tretine, Žiar a Humenné s povinnými výhrami
zdroj: Matej Hank

2. liga mala v pondelok 6. 1. 2020 na programe 16. kolo.

Rimavská Sobota - Gelnica (6:1) (19 obrázkov v galérii)

V predohrávke kola sa stretol líder z Púchova s piatym Breznom. Duel dopadol lepšie pre hostí z Púchova, keď dokázali zvíťaziť 3:2. Dvomi bodmi sa zaskvel Mikuš.

V pondelňajšom kole sa stretlo Partizánske s maďarskou Budapešťou. Zápas dopadol podľa papierových predpokladov, keď štvrtá Iskra porazila posledný celok tabuľky 6:4. Po tri body si pripísali Cvejn a Gašparovič.

Asi najväčším šlágrom kola bol zápas medzi Žiarom nad Hronom a Bratislavským hokejovým klubom. Druhý tím zo stredného Slovenska porazil Bratislavské "Céčko" jednoznačne 7:2. Tromi gólmi k výhre Žiaru prispel Goga.

Jediné predĺženie bolo zaznamenané v Prievidzi, kde domáci celok hostil záhorákov zo Senice. Po dramatických troch tretinách rozhodla Prievidza o svojom triumfe v samostatných nájazdoch. Ten víťazný strelil Andrej Hús.

Vo východnej skupie sa stretol tretí a štvrtý celok tabuľky, Sanok a Kežmarok. Poľský účastník slovenskej ligy potvrdil svoju dominanciu na domácom ľade a Kežmarok zdolal 5:2. Dvomi gólmi k výhre prispel aj najviac bodujúci Marek Strzyžowski.

Líder z Rimavskej Soboty takmer musel kontumovať svoj zápas. Duel kvôli nefunkčnej roľbe museli posunúť o 50 minút. Našťastie pre "Soboťanov" do zápasu nastúpili a o svojom víťazstve rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 7:1. "Hlavnú úlohu urobila prvá tretina, kde sme v podstate rozhodli. V ďalších tretinách hráči vypustili," povedal tréner Rimavskej Soboty Ján Podkonický

Po šesť gólov strelili svojim súperom druhé Humenné a piaty Bardejov. Kým Humenčania vyhrali na ľade Trebišovu 6:1, Bardejov si doma ľahko poradil s posledným Sabinovom, ktorý v minulom kole nedokázal pripraviť ľadovú plochu na zápas.

Skupina A (Západ)
HK Iskra Partizánske - PHC Budapešť 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)

Góly: 11. Smatana (Cvejn, Ondruš), 18. Grežďo (Káčer, Cvejn), 33. Gašparovič (Tvrdík, Cvejn), 54. Grežďo (Adámik, Gašparovič), 54. Smatana (Gašparovič, Peniaška), 60. Káčer - 20. Huszár (Modok, Szabó), 41. Hódi (Szeredi, Stefánek), 49. Dancsfalvi (Szabó, Fekecs), 50. Szeredi (Pozsár, Hódi)

HK MŠK Žiar nad Hronom - Bratislavský hokejový klub 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
Góly: 2. Goga (Uram, Jakubík), 5. Jakubík (Goga, Uram), 19. Goga (Magdolen, Jakubík), 30. Dobrý (Stumpel, Dudina), 37. Jakubík (Magdolen, Goga), 43. Goga (Srnka, Tatár), 49. Magdolen (Mihalík, Dobrý) - 48. Daraš (Jaško, Ernst), 50. Paleček (Simon, Furdek)

HC Prievidza - HK 91 Senica 3:2 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. Vážan (Hús), 21. Hús (Čičmanec, Uhliar) - 11. Leskovský (Daniel, Kuna), 53. Konečný (Kuna)

HK Brezno - MŠK Púchov 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly: 20. Koštial (Rybár, Kováčik), 44. Pinka (Vais, Laubert) - 29. Deneš (Dmitriev, Mikuš), 33. Mikuš (Zúbek), 37. Trenčan (Romanov)

Skupina B (Východ)
UKS MOSiR Sanok - MHK Kežmarok 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 10. Strzyžowski (Olearczyk, Rapala), 31. Dobosz (Fus, Florczak), 33. Minemoto (Witan, Wilusz), 41. Olearczyk (Filipek, Rapala), 57. Strzyžowski (Rapala, Bialy) - 21. Tomeček (Bukovina, Pisarčík), 52. Pisarčík (Zwick, Huszárik)

HKM Rimavská Sobota - HC Rebellion Gelnica 9:3 (7:1, 2:1, 0:1)
Góly: 1. Šagát (Filipiak, Slovák M.), 3. Šagát (Filipiak, Slovák J), 4. Vilchinskiy (Spiridonov, Nociar), 10. Nociar (Vilchinskiy, Slovák M.), 17. Koniar (Buda, Škantár), 18. Vilchinskiy (Moroz, Spiridonov), 20. Moroz (Vilchinskiy, Škantár), 33. Buda (Zorvan, Zošiak), 37. Zorvan (Buda, Koniar) - 15. Lapšanský (Frič, Laškody), 34. Frič (Laškody, Hajduk R.), 60. Gurčík (Chmeľ, Janáček)

HK 2016 Trebišov - HC 19 Humenné 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Góly: 26. Majerník (Študenc) - 1. Fedorko (Vaško, Novický), 3. Markuš (Ondrej, Vaško), 30. Šándor (Chalupa, Nagy), 34. Ondrej (Vaško, Novický), 41. Vaško (Ondrej, Novický), 49. Buraľ (Pankov, Šiňanský)

HK Bardejov - HK Sabinov 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Góly: 5. Osuský (Palko, Mriglot), 8. Lúč (Lopáček, Mriglot), 19. Česelka (Mistrík, Leščišin), 30. Leščišin (Česelka, Duračinský), 40. Česelka (Leščišin, Polaček), 41. Česelka (Leščišin, Polaček)