spravy.sk spravy.sk

Vládcami Hrona sú tentokrát Bystričania. Southorn: Výkonom z úvodných minút sa zápasy nevyhrávajú
zdroj: Lukáš Urbašík

Vládcami Hrona sú tentokrát Bystričania. Southorn: Výkonom z úvodných minút sa zápasy nevyhrávajú

Bitku o vládcu Hrona zvládli tentokrát lepšie banskobystrickí hokejisti, ktorí v napínavom pohronskom derby zdolali na domácom ľade Zvolen 4:2 a vrátili im tak predošlú prehru spod Urpína.

Zvolenčania vstúpili do zápasu fantasticky a už po desiatich minútach viedli 2:0 po góloch Mráza a McPhersona. „Barani“ však dokázali ešte v prvej tretine znížiť zásluhou Mlynaroviča a krátko pred koncom druhého dejstva vyrovnával Hrnka. O výhre domácich rozhodli úspešné presilové hry, keď sa presadil najprv Southorn a následne po krásnej kombinácii aj Hohmann.

„Nebol to dobrý úvod z našej strany, ale mal som dnes dobrý pocit, že to uhráme a nakoniec sa to aj podarilo. Mohli by sme sa však už poučiť, lebo začiatky nemáme dobré,“
povedal o nevydarenom vstupe do zápasu Tomáš Hrnka, autor jednej z dvoch bitiek, ktoré mohli diváci pod Urpínom včera vidieť. „Myslím si, že od začiatku až do konca to bol skvelý hokej, boli tam aj dve bitky, takže diváci si dnes určite prišli na svoje. Bol to ťažký zápas. Ako každý, ktorý hráme proti Zvolenu. Myslím si, že práve takéto veľké zápasy nás najviac bavia, keď vieme, že ide o veľa a diváci chcú vidieť poriadny hokej. Dnes sme taký aj ukázali,“ dodal spokojný Hrnka, ktorý v druhej tretine vyrovnával skóre duelu. 

V zápase nebola núdza o ostré osobné súboje (foto: Lukáš Urbašík)

Domácim nevyšiel úvod stretnutia a už po desiatich minútach museli doťahovať dvojgólové manko. Bystričania však opäť ukázali veľkého tímového ducha a derby sa im podarilo otočiť v ich prospech. „Bol to super zápas, je to derby, takže v ňom bolo aj plno emócií. Zvolen sa dostal na začiatku duelu do dvojgólového vedenia, najprv strelili jeden gól v presilovke a potom rýchlo pridali ďalší. Možno sme boli trochu nervózni na začiatku a Zvolen na nás vybehol. Vedeli sme, že po výkone, aký sme predviedli v úvodných minútach, sa zápasy nevyhrávajú, takže sme hneď potom začali hrať našu tvrdú hru s výborným napádaním a dokázali sme nájsť odpoveď. Potešil ma náš výkon a hlavne Besko bol dnes opäť výborný. Je skvelé, že sa nám podarilo získať tri body a musíme takto pokračovať aj naďalej,“ povedal po zápase spokojný Jordan Southorn.

A bol to práve jeden z najproduktívnejších hráčov súťaže Southorn, ktorý sa spolu s Casonom Hohmannom postarali o víťazstvo Banskej Bystrice. Najprv prvý menovaný skóroval po skvelej prihrávke od svojho krajana, aby si následne pozície vymenili a kanadský zadák ponúkol Hohmannovi gól ako na podnose. „Výborne to tam zahral Gaby v presilovke, ktorý našiel Southyho a keď som videl, že má puk on, vedel som, že mi to bude posúvať, lebo je skvelý nahrávač. Z jeho strany to bolo zahrané naozaj ukážkovo, ja som mal už pred sebou v podstate len prázdnu bránku, tak som sa len sústredil, aby som ju trafil,“ opísal Cason Hohmann svoj gólový moment. 

Obe mužstvá si na ľade nenechali ani centimeter navyše (foto: Lukáš Urbašík)

Zvolenčania odchádzali z ľadu smutní, hoci po úvodných desiatich minútach mali našliapnuté k trom bodom. „Bol to dnes veľmi ťažký zápas, Bystrica má výborný tím, majú fyzických hráčov, ktorí však výborne korčuľujú, napádajú a ťažko sa s tým bojuje. My sme však tiež neodohrali zlé stretnutie. Začali sme dobre, no potom sme dostali gól v oslabení, ktoré som zapríčinil ja. Bystrica ukázala, že je veľmi silný súper, hlavne na domácom ľade, dokázali sa z toho vzchopiť a otočili zápas. Ťažko povedať, čo sme mohli robiť lepšie, tréner nám to ukáže na videu, pretože z ľadu je úplne iný pohľad ako zo striedačky,“ vyjadril sa v rozhovore po zápase Bruno Mráz, ktorý otváral skóre duelu.

Okrem výborného hokeja, boli diváci svedkami aj dvoch podarených bitiek. V jednej sa ocitol aj Patrik Marcinek, ktorý si poradil s bystrickým obrancom Jacobom Cardwellom. „Začali sme dobre, vyhrávali sme 2:0, len škoda, že sa to potom otočilo v náš neprospech. Po našich chybách sme dostali góly, a potom to bolo ťažké. Brock sa veľmi snažil strhnúť zápas. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Dnes nám nevyšli oslabenia, treba však povedať, že Bystrica má veľmi dobré presilovky,“ zhodnotil zápas sklamaný zvolenský útočník.

Banská Bystrica - Zvolen (6.1.2019) (26 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia